США планують ввести нові 25%-ві мита щодо країн ЄССполучені Штати планують з 18 жовтня ввести нові 25%-ві мита щодо країн ЄС, які в значній мірі торкнуться продуктsd з Італії, Іспанії, Франції та Великобританії, повідомляють в четвер західні ЗМІ.

В "чорний список" потрапили понад 150 видів товарів. В основному їх виробляють в чотирьох країнах - Франції, Великобританії, Іспанії і ФРН.

У тому, що стосується французької продукції, мита в 25% торкнуться багатьох видів сирів, причому переважно - твердих. Легендарного французького сиру з пліснявою рокфор мита не торкнуться. 25%-ві мита, згідно з планом, будуть введені відносно французьких вин.

Також в складений США список увійшли французькі, іспанські, британські та німецькі оливки.

Серед італійської продукції, що поставляється в США, мита будуть діяти, серед іншого, щодо прошутто, а також - сирів пекоріно романо, пармезану, проволоне. Мита не стосуються оливок та оливкової олії з Італії та вин, зокрема, просекко.

В Іспанії під мита підпадають хамон, вино, оливковa олія і апельсини.

У тому, що стосується Великобританії, то американські мита вводяться в відношенні експортованого в США односолодового віскі, а також печива.

Що стосується продукції з Німеччини, мита торкнуться вафлі, а також обсмаженої в ФРН кави і розчинної кави.

У ряді випадку мита торкнуться всіх або майже всіх країн ЄС. Так, вони будуть діяти щодо йогурту, масла, свинячих сосисок, вишневого соку, персиків.

Мита зачіпають не тільки продукти харчування. Так, 25%-ми митами обкладатимуться з Великобританії в США светри і жилети з вовни і кашеміру і бавовняні покривала, а також з Німеччини викрутки, сокири і складні ножі. Вони також зачіпають обладнання для камер, наприклад, об'єктиви з Німеччини.

США опублікували список товарів, щодо яких планують ввести мита після того, як Світова організація торгівлі (СОТ) дозволила їм обкласти митом товари європейського експорту загальним обсягом $ 7,5 млрд на рік у відповідь на незаконне субсидування Євросоюзом авіабудівного концерну Airbus SE.

Першими в списку, опублікованому на сайті торгового представника США, йдуть мита на нові літаки, вироблені у Франції, Німеччині, Іспанії та Великобританії. Проти них вводиться мито в розмірі 10%.


Друкувати
Найбільш популярні матеріали