Країни ОПЕК заморожують видобуток нафтиБільшість країн, які уклали в 2017 році угоду про замороження видобутку ОПЕК+, продовжують її стабільно перевиконувати. У вересні виробництво учасників картелю було на 38% нижче прописаного в угоді рівня, а країн не входячих в ОПЕК - на 10%, пише видання "Комерсант".

Країни-учасниці угоди ОПЕК+ у вересні перевиконали угоду на 38%, повідомляється в щомісячному звіті Міжнародного енергетичного агентства (МЕА). Згідно з домовленостями, до кінця березня 2020 року видобуток повинен впасти на 1,2 млн барелів на добу (б/д) від рівня жовтня 2018 року, з яких 228 тис. барелів припадає на Росію.

Поставки нафти з країн ОПЕК виявилися на рекордно низькому рівні - 28,8 млн. Основними причинами в МЕА вважають атаки на енергетичну інфраструктуру Саудівської Аравії, які призвели до глобального падіння поставок нафти на 1,5 млн б/д, що є найбільш різким зниженням в місячному численні за останні десять років. У вересні 2019 року на частку Саудівської Аравії довелося майже 1 млн б/д від загального скорочення разом із сезонним зниженням в Канаді і Норвегії, говориться в звіті. Також різко погіршилися показники в Венесуелі - через накладених на країну санкцій.

У 2009 році, нагадує агентство, видобуток також скорочувався, щоб підтримати ціни на енергоресурси під час глобального економічного спаду.

У той же час позитивна динаміка спостерігалася в США, а в Бразилії видобуток піднявся до рекордно високого рівня. В цілому світовий видобуток нафти, за даними МЕА, зараз знаходиться на планці в 99,3 млн б/д, що на 2 млн б/д менше показника періоду минулого року.


Друкувати
Найбільш популярні матеріали