Дефіцит бюджету США збільшився на 26 відсотківДефіцит бюджету США в черговому фінансовому році, який закінчився в кінці вересня, виріс майже до одного трильйона доларів. Як повідомили в п'ятницю, 25 жовтня, в міністерстві фінансів у Вашингтоні дефіцит збільшився на 26 відсотків у порівнянні з попередніми дванадцятьма місяцями, що склало близько 984 мільярда доларів. Цей показник став найвищим за останні 7 років.

Бюджетні доходи збільшилася на чотири відсотки до 3,462 трильйона доларів, державні витрати зросли на вісім відсотків - до 4,447 трильйона доларів.

Президент США Дональд Трамп після вступу на посаду оголосив, що хоче протягом восьми років ліквідувати дефіцит бюджету. Однак він не тільки ввів в дію комплексну програму зниження податків, особливо в інтересах бізнесу, але також збільшив витрати, в тому числі на оборонні потреби. Зокрема, бюджет міністерства оборони США в бюджетному році збільшився на дев'ять відсотків.

Крім іншого, на збільшення дефіциту бюджету вплинули витрати з обслуговування держборгу США. Зокрема, процентні платежі зросли на десять відсотків (51 мільярд доларів).

У Мінфіні в цілому позитивно оцінили результати економічної політики президента Дональда Трампа. Так, рівень безробіття впав до найнижчої позначки за останні 50 років, а значна частина населення регулярно отримує надбавку до зарплати.

Міністр фінансів США Стівен Мнучін оцінив бюджетний баланс як доказ того, що економічна програма Трампа "працює". Він закликав Конгрес припинити "марнотратні і безвідповідальні витрати". Незважаючи на стійкі темпи зростання, до сих пір не вдалося компенсувати збільшення витрат. Крім того, в США зростає занепокоєння з приводу можливої рецесії.


Друкувати
Найбільш популярні матеріали