Уряд планує залучити більше ресурсів для погашення боргівУряд акумулював достатньо коштів для того, аби розрахуватися з усіма зобов’язаннями до весни 2020 року. Про це повідомив заступник міністра економіки Сергій Ніколайчук в інтерв’ю «РБК-Україна».

«Виплати були високими у цьому році. Такими ж вони залишаться у 2020 та 2021 роках. Ці періоди є піковими у питанні виплат за зовнішніми боргами. Але, як бачимо, цей рік Україна пройшла без проблем і зараз є ресурси для погашення зобов'язань до весни», — повідомив Ніколайчук.

В уряді очікують, що сприятлива ситуація на ринках капіталу збережеться й надалі, що дозволить уряду залучити більше ресурсів для погашення боргів за нижчими відсотковими ставками.

У вересні 2019 року Україна погасила майже 561 мільйон доларів боргу за кредитами МВФ.

Протягом липня 2019 року розмір державного та гарантованого державою боргу України збільшився на 2,05 мільярда доларів. За перші 8 місяців 2019 року Мінфін витратив на погашення державних боргів 262,7 мільярда гривень.

У проекті бюджету на 2020 рік передбачено зменшення розміру державного боргу у відсотках до валового внутрішнього продукту до 54,1%. У 2019 році він складає 62% від ВВП.


Друкувати
Найбільш популярні матеріали