Побоювання майбутньої рецесії  в глобальній економіці поступово відступаютьУчасники торгів на борговому ринку переглядають своє бачення розвитку економічної ситуації. Ставки на рецесію поступово сходять нанівець.

Побоювання майбутньої рецесії поступово відступають. Можливо, це не повномасштабна рефляційная стратегія, але ставки на екстремальний розвиток подій в світовій економіці на борговому ринку знизилися, і пул облігацій з негативною прибутковістю скоротився з зафіксованого в серпні рекорду в $ 17 трлн, пише Bloomberg.

Драйвери розпродажів - ознаки стійкого прогресу на шляху до проміжної торгової угоди США і Китаю, яка запобіжить подальшому підвищенню мит, а також знизить ймовірність жорсткого Brexit.

Показники PMI основних економік, дані про яких повинні бути опубліковані пізніше на цьому тижні, і п'ятнична статистика по зайнятості в США можуть визначити, наскільки тривалим виявиться просідання облігацій, і вплинути на ставки щодо можливості паузи Федеральної резервної системи після очікуваного зниження вартості запозичень сьогодні.

"Інвестори влітку панікували з приводу торгової війни, глобального зростання та Brexit, а тепер зрозуміли, що ситуація не така погана, - сказав Bloomberg Кен Пен, інвестиційний стратег Citigroup Inc. в Гонконзі. - Я б рекомендував інвесторам в найближчі три-шість місяців приділяти більше уваги акціям і високоприбутковим облігаціях".

Власне кажучи, поки інвестори не поспішають розпродавати ризикові активи. Індекс широкого ринку S & P 500 досяг історичного максимуму, а на ринку облігацій emerging markets останнім часом переважно панував оптимізм.

Ринки корпоративних облігацій також росли, і премії за прибутковістю як високоприбуткових бондів, так і боргу інвестиційного рівня, скоротилися в США і Європі в останні тижні.

У сегменті державних облігацій глобальний обсяг паперів з негативною прибутковістю скоротився на 25% з серпневого максимуму до $ 12,8 трлн - це мінімум за три місяці.

Тим часом "важливо усвідомлювати різницю між інвестиційними горизонтами", попередила Сью Трін, керуючий директор по глобальній макростратегії Manulife Investment Management.

"У короткостроковій перспективі ралі ризикових активів може продовжитися, але ми бачимо досить багато похмурих ознак протягом 2020 року", - сказала вона.

Нагадаємо, що на початку серпня президент США Дональд Трамп оголосив про нові тарифи на імпорт китайських товарів, викликавши тим самим занепокоєння на ринках: інвестори почали скуповувати безпечні активи.

На ринку трежеріс відбулося найпотужніше ралі, зростання паперів показало кращий результат з 2008 р Прибутковість 10-літніх трежеріс опускалася нижче 1,5%.

Рецесія відступає: борговий ринок повірив в оптимістичний сценарій в світовій економіці

Крім того, на борговому ринку США знову спостерігалася інверсія, тобто ставки по коротких паперів були вище довгих. Ця аномалія в минулому передувала рецесії.

Зараз ситуація нормалізується, 10-річні облігації США торгуються з прибутковістю 1,83% - трохи вище дворічних, де прибутковість 1,65%. На даний момент інверсії немає, проте не варто забувати, що в минулому рецесія наступала в той момент, коли на борговому ринку ситуація стабілізувалася.


Друкувати
Найбільш популярні матеріали