МВФ затримує наступний транш для УкраїниЗа даними The Wall Street Journal, представники МВФ сказали Зеленському, що він повинен переслідувати виведені гроші, щоб виконати свою обіцянку очистити фінансову систему, підірвану шахрайством, відмиванням грошей та крадіжками.

Фонд натякнув на ці побоювання, коли заявив, що відклав схвалення нової фінансової допомоги у вересні. Чиновники МВФ виявили "недоліки в законодавчій базі, повсюдну корупцію і значну частину економіки, в якій домінують неефективні державні підприємства або олігархи", - заявив тоді Рон ван Руден, глава місії фонду в країні.

Представники українського центрального банку заявили The Wall Street Journal, що вони сповнені рішучості пом'якшити МВФ і повернути відсутні банківські депозити.

"МВФ та інші міжнародні партнери очікують, що ми повинні докласти всіх зусиль, щоб повернути ці гроші", - сказала в середині жовтня Катерина Рожкова, перший заступник глави Нацбанку України.

Глава НБУ Яків Смолій заявив журналу, що сподівається отримати новий кредит МВФ для України до кінця року.

За даними видання, МВФ затримує наступний транш для України до тих пір, поки не переконається, що уряд Зеленського буде наполегливо намагатися повернути близько $ 15 мільярдів, вкрадених з більше 100 банків, включаючи "ПриватБанк", яким раніше володів Ігор Коломойський.

Чиновники НБУ в інтерв'ю заявили, що більша частина з $ 15 мільярдів була виведена з України через компанії, що належать акціонерам банків або контрольовані ними, залишивши простих вкладників з порожніми руками.


Друкувати
Найбільш популярні матеріали