За дев'ять місяців обсяг грошових переказів в Україну зменшився на 4%Як говориться в повідомленні Національного банку України (НБУ) в Facebook, за дев'ять місяців 2019 року через системи переказу коштів в Україну надійшло $ 1,673 млрд у еквіваленті, що на 4% менше періоду 2018 року. "Таке незначне коливання пов'язане з сезонними факторами", - пояснив центробанк.

Через системи переказу коштів за межі України за цей період надійшло $ 275 млн в еквіваленті, а через системи переказу коштів в межах країни обсяг переказів склав 140 млрд грн, або $ 5,311 млрд у еквіваленті.

Обсяг грошових переказів в Україну з використанням міжнародних систем переказу коштів в січні-вересні 2019 року в 6,1 рази перевищив суму коштів, відправлених за межі країни.

Переважний обсяг внутрішньодержавних переказів (89%) припадає на системи, створені небанківськими установами. Найбільший обсяг переказів в межах України (понад 67%) здійснили дві системи переказу коштів: Forpost (ТОВ "Пост Фінанс") і "Поштовий переказ" (АТ "Укрпошта").

Протягом дев'яти місяців 2019 року в Україні транскордонні перекази фактично здійснювали дев'ять систем переказу коштів, з них дві - створені резидентами і сім - створені нерезидентами (4 системи з США, по 1 системі - з Грузії, Канади, Азербайджану). Найбільший обсяг коштів був переведений в Україну з США та Ізраїлю.

У першому півріччі 2019 року на території України надавали послуги 37 систем переказу коштів, з яких 30 систем створені резидентами і сім систем створені нерезидентами.


Друкувати
Найбільш популярні матеріали