Кредитний ризик держоблігацій в іноземній валюті буде оцінюватися з урахуванням рейтингу УкраїниОцінка кредитного ризику українських державних облігацій в іноземній валюті буде оцінюватися з урахуванням рейтингу України, тоді як до цих пір всі цінні папери уряду незалежно від виду валюти враховувалися з нульовим ризиком.

Відповідні зміни затверджені постановою правління НБУ №132 від 7 листопада, передає БізнесЦензор з посиланням на прес-службу регулятора.

Як пояснили в НБУ, зміни обумовлені імплементацією вимог європейського законодавства. Такий підхід до оцінки кредитного ризику цінних паперів, в тому числі українських державних облігацій, ґрунтується на кредитних рейтингах емітента / країни місцезнаходження емітента / цінних паперів, визначених міжнародними рейтинговими агентствами Standard & Poor's, Fitch Ratings та Moody's Investors Service.

За цим підходом кредитний ризик українських державних облігацій в іноземній валюті буде оцінюватися з урахуванням рейтингу України.

"До цих пір всі цінні папери уряду України незалежно від виду валюти враховувалися з нульовим ризиком. Зараз нульовий ризик буде визначено тільки для державних облігацій в гривні, що відповідає загальноприйнятим міжнародним стандартам. Міжнародний досвід свідчить, що кредитний ризик, пов'язаний із запозиченнями урядів в іноземній валюті, вище в порівнянні з запозиченнями в національній валюті ", - пояснили в НБУ.

Потенційні збитки з цінних паперів будуть оцінюватися шляхом визначення їх кредитного ризику і покриття капіталом з урахуванням застосування коефіцієнтів ризиковості при розрахунку нормативів достатності капіталу банків. Значення цих коефіцієнтів будуть залежати від рейтингів емітента та визначатися в діапазоні від 0% до 100%. З метою поступової адаптації банківської системи до зміни підходів введення коефіцієнтів ризиковості до валютних ОВДП буде відбуватися поступово протягом наступного року.

Як відзначають в НБУ, одним з основних заходів, визначених урядом для реалізації своєї середньострокової стратегії управління державним боргом на 2019-2022 роки, є збільшення частки державного боргу в національній валюті. Такі наміри підтверджуються Меморандумом між Кабміном і НБУ.


Друкувати
Найбільш популярні матеріали