Країни ОПЕК+ посилюють обмеження щодо видобутку нафтиКраїни ОПЕК+ згодні посилити угоду про обмеження видобутку нафти, додатково знизивши видобуток на 500 тис. бар. на добу (б/д). Про це пише газета "Комерсант".

Таким чином, загальний обсяг скорочення від рівня жовтня 2018 року зросте до 1,7 млн б / д.

Це рішення було прийнято на підставі рекомендації міністерського моніторингового комітету ОПЕК+. За підсумками засідання комітету глава Міненерго РФ Олександр Новак пояснив, що рівень скорочення буде збільшений в зв'язку з тим, що в зимовий сезон "попит значно нижче з урахуванням прогнозу розвитку на ринку", додаткове скорочення може почати діяти вже з початку 2020 року.

ОПЕК + вперше йде на посилення угоди, дія якої на даний момент закінчується до квітня 2020 року. У той же час моніторинговий комітет запропонував розглянути подальше продовження угоди в березні, коли можливо буде краще оцінити динаміку попиту на нафту в літній сезон.

Ціни на нафту відреагували на це рішення лише невеликим зростанням, оскільки вже зараз країни ОПЕК + перевиконують свої квоти приблизно на 500 тис. б/д, головним чином завдяки зусиллям Саудівської Аравії. Тепер це "неофіційне скорочення" буде закріплено в квотах.


Друкувати
Найбільш популярні матеріали