Гривня продовжить ревальваціюЗбільшення Національним банком України (НБУ) планового обсягу викупу валюти в міжнародні валютні резерви з $ 30 млн до $ 50 млн в день буде сприяти уповільненню темпів ревальвації гривні, вважають опитані агентством "Інтерфакс-Україна" банкіри.

"План не зобов'язує НБУ викуповувати більше валюти, якщо ринкові умови не вимагають цього. У той же час, регулятор дає сигнал, що готовий збільшити викуп надлишкової пропозиції інвалюти. Швидше за все, це дозволить знизити ревальваційний тиск на гривню", - сказала виконавчий директор Незалежної асоціації банків України (НАБУ) Олена Коробкова.

При цьому вона підкреслила, що НБУ проводить послідовну політику, а значить, основний принцип його роботи на валютному ринку не зміниться - регулятор і далі буде згладжувати короткострокові дисбаланси попиту і пропозиції, але не задавати напрямок курсу гривні всупереч кон'юнктурі ринку.

Директор департаменту казначейства і фондових ринків Правекс-Банку Артем Красовський вважає, що, збільшуючи плановий обсяг викупу валюти, НБУ подає сигнал ринку про готовність до більш суттєвого нівелювання надлишкової пропозиції валюти.

"Останнім часом можна часто чути звинувачення на адресу НБУ про недостатній вплив на валютний ринок і допущенні надлишкової ревальвації національної валюти. Беручи до уваги триваючу тенденцію притоку іноземних інвестицій в державні боргові папери з подальшим зміцненням курсу гривні, цим кроком (підвищенням обсягу потенційних інтервенцій) НБУ дає сигнал ринку, що він готовий здійснювати більш суттєві кроки щодо нівелювання надлишкової пропозиції валюти ", - сказав він.

За оцінкою Красовського, в цілому таке рішення НБУ має сприяти зниженню фактора психологічного тиску на курс гривні очікувань "неминучого" продовження ревальвації і дещо стабілізувати валютний ринок країни.

Начальник відділу по роботі з інвесторами банку "Кредит Дніпро" Андрій Приходько зазначив, що Нацбанк, приймаючи рішення про збільшення планового обсягу викупу валюти в міжнародні валютні резерви, "в певній мірі абсорбує тиск на курс долара, в зв'язку з чим тенденція до зміцнення національної валюти може сповільнитися".

При цьому він додав, що подальший тренд на зміцнення курсу гривні в значній мірі залежить від збереження інтересу міжнародних фінансових інвесторів до ОВДП, який визначається кон'юнктурою глобальних ринків капіталу. "На даний момент вона сприятлива, але що буде в майбутньому році, зараз незрозуміло. У разі погіршення ситуації на ринку і посилення ризиків рецесії світової економіки інвестори знизять свою толерантність до ризику і почнуть виходити з активів ринків, що розвиваються, в тому числі, з України. З іншого боку, якщо Україна отримає нові транші від МВФ та інших офіційних кредиторів, потреба уряду у випуску нових ОВДП знизиться, і інвестори будуть заводити менше валюти на міжбанківський ринок", - сказав він.


Друкувати
Найбільш популярні матеріали