Економіка України продовжить зростати незважаючи на глобальну рецесіюСвітовий банк в своєму прогнозі враховує можливе погіршення ситуації на зовнішніх ринках. Але якщо реформи будуть продовжені, навіть в разі глобальної рецесії зростання української економіки в 2020 році може скласти 3,7%. Але зволікати з реформуванням країни не можна. Якщо стартував "турборежим", його потрібно продовжувати. Якщо не діяти за заданим сценарієм, то економіка може не вистояти перед зовнішніми шоками.

«Ми повинні розуміти що, в України немає великого вибору. Наша структура економіки чутлива, робить нас чутливими до світових криз. І якщо умови торгівлі погіршуються, а торгові війни набирають обертів, наша країна, яка залишається сировинною економікою з точки зору експорту – програє», - попереджає економіст Світового банку Анастасія Головач.

Тому тільки подальша реалізація реформ, спрямована на збільшення інвестицій в реальний сектор, допоможе поступово змінити структуру економіки, зберегти темпи економічного зростання і захиститися від зовнішніх ризиків.

Потрібно нарощувати обсяг інвестицій в основний капітал - тобто засоби виробництва і технології. Щоб економічне зростання в Україні зберігся на позначці близько 3,5% в рік, річне зростання капітальних інвестицій повинен стабільно бути не менше 11-12%. А частка інвестицій в основний капітал у ВВП повинна поступово рухатися до позначки 30%. Щоб в країну йшло більше інвестицій, важливо міняти інвестиційний клімат, посилювати роботу ринкових механізмів.

Звичайно, несподіваним позитивом 2019 року стало інтерес іноземців до купівлі облігацій внутрішньої держпозики. З початку року на внутрішній ринок облігацій прийшло вже понад 4 мільярдів доларів. Іноземці бачать, що макроекономічна ситуація в Україні стабілізувалася, але ставки за цінними паперами залишаються все ще високими. Тому наші ОВДП вважають хорошою інвестицією.

Ця ситуація дозволила Міністерству фінансів вирішити проблему рефінансування державного боргу, знизити вартість запозичень. У свою чергу, Національний банк зміг поповнити золотовалютні резерви.

Але портфельних інвестицій недостатньо. Ці гроші не є внеском в реальний сектор, тому що не створюють робочі місця, не сприяють зростанню економіки.

РБК-Украина


Друкувати
Найбільш популярні матеріали