Фактори зміцнення гривні мають довгостроковий характерЗбільшення приватних переказів українських заробітчан та зростання обсягів експорту товарів та послуг привели до ситуації за якої у грудні спостерігалася значна пропозиція готівкової валюти.

На валютному ринку України в грудні 2019 року зберігалася тенденція до зміцнення гривні через надлишкову пропозицію іноземної валюти впродовж тривалого періоду. Про це йдеться в "Макроекономічному та монетарному огляді" Національного банку (грудень 2019 року).

Як зазначається в огляді, основними джерелами надходження валюти в грудні були традиційні експортно-орієнтовані галузі (зокрема АПК, металургія та гірничо-добувна промисловість), портфельні інвестиції та значна пропозиція готівкової валюти.

"З огляду на суттєве переважання пропозиції валюти над попитом на неї і те, що фактори зміцнення гривні мають фундаментальний, а не ситуативний характер, НБУ в грудні прийняв рішення про збільшення щоденних планових обсягів купівлі іноземної валюти для поповнення міжнародних резервів (з 30 до 50 млн доларів)", - йдеться в огляді.

За даними НБУ, у грудні додатне сальдо трансакцій НБУ на валютному ринку становило 2,9 млрд доларів (з початку року - 7,9 млрд доларів).

Крім того, з огляду на сталу сприятливу ситуацію на валютному ринку НБУ в грудні збільшив е-ліміти для деяких трансакцій з переказу коштів, додали в НБУ.


Друкувати
Найбільш популярні матеріали