Верховна Рада розпочала легалізацію азартних ігорВерховна Рада України в першому читанні прийняла проект закону "Про державне регулювання діяльності з організації та проведення азартних ігор" (№2285-д).

За відповідне рішення проголосували 260 народних депутатів, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Коли ми приймемо цей закон, ми отримаємо нормальний цивілізований ринок азартних ігор", - зазначив голова підкомітету з питань організації та оподаткування грального бізнесу Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики Олег Марусяк під час презентації проекту закону у Верховній Раді.

Так законопроект передбачає введення вікових обмежень і дозволяє грати в азартні ігри особам старше 21 року. "Таким чином ми чітко регламентуємо відповідальність бізнесу за провокацію і сприяння залежності - лудоманії", - зазначив Марусяк.

Він додав, що документ вводить кримінальну відповідальність за організацію азартних ігор без ліцензії. Також законопроект дозволяє розташовувати зали з ігровими автоматами тільки в готелях, які мають три, чотири або п'ять зірок. Марусяк підкреслив, що законопроект №2285-д вводить обмеження по рекламі гральних закладів, зокрема забороняє рекламувати азартні ігри як спосіб легкого збагачення. Згідно з документом, резидентам держави-агресора буде заборонено мати гральний бізнес на території України.

Також законопроектом передбачається регулювання "класичних" лотерей. "Не буде ніяких залів так званих миттєвих лотерей, під які маскуються ігрові зали", - підкреслив Марсуяк.

Він зазначив, що за попередніми підрахунками бюджет України може за перший рік отримати від 2,5 до 4 мільярдів гривень податку від грального бізнесу.

Як повідомлялося, 19 грудня 2019 року Верховна Рада не змогла прийняти в першому читанні законопроект про легалізацію грального бізнесу. У той же час депутати підтримали рішення відправити законопроект на повторне перше читання.

Після цього уряд прийняв постанову, якою заборонив займатися гральним бізнесом під виглядом державних лотерей.

За даними Прем'єр-міністра Олексія Гончарука, станом на 11 січня в Україні була припинена діяльність понад 5300 нелегальних гральних закладів.


Друкувати
Найбільш популярні матеріали