Глобальні ризики для світової економіки зменшилисяМіжнародний валютний фонд очікує стабілізації і поступового підйому світової економіки в 2020-2021 роках, проте з дещо повільнішими темпами.

Про це заявила в понеділок на Всесвітньому економічному форумі в Давосі директор-розпорядник МВФ Крісталіна Георгієва за результатами останніх прогнозів МВФ, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

"Дозвольте почати з хорошої новини. Після синхронізованого уповільнення в 2019 році, ми очікуємо помірного збільшення показників глобального зростання в цьому і наступному роках. Ми вже побачили кілька чутливих ознак стабілізації", - зазначила керівник Фонду.

Позитивним фактором, за словами Георгієвою, в МВФ вважають те, що промисловість і світова торгівля "подолали свою нижчу точку спаду". Крім того, сприятливим фактором стало підписання першої фази торгового угоди між США і Китаєм. "Тим не менш основні причини напруженості в сфері торгівлі і фундаментальні проблеми в реформах торгової системи продовжують мати місце", - зазначила Георгієва.

У той же час головний економіст МВФ, директор Департаменту досліджень Гіта Гопінат назвала конкретні цифри, представлені в оновленому Огляді перспектив розвитку світової економіки.

"Ми прогнозуємо повільне відновлення економічного зростання від 2,9% в 2019 році до 3,3% в 2020 році і 3,4% в 2021-м", - зазначила головний економіст МВФ.

За її словами, цей прогноз відрізняється від попереднього, представленого в жовтні, в сторону зменшення. Зокрема, озвучені зараз показники нижче на 0,1 процентного пункту для 2019 го і 2020 років, а також на 0,2 процентного пункту в 2021 році.

Як пояснила Гопінат, причиною зниження прогнозів є несподіваний спад економічної активності в країнах з ринком, що формується, перш за все в Індії. Ще однією причиною було названо підвищення соціальної напруженості.

У той же час, за словами головного економіста МВФ, інші глобальні ризики для світової економіки навпаки зменшилися. "Деякі ризики частково скоротилися після оголошення про угоду між США і Китаєм і низьку ймовірність Брексіта без досягнення домовленості. У той же час монетарна політика продовжує підтримувати зростання і покращувати фінансові умови", - підкреслила Гопінат.

Як повідомлялося, МВФ періодично (кілька разів на рік) публікує Огляд перспектив розвитку світової економіки, в якому обґрунтовує прогнози для розвитку економічного зростання в світі.


Друкувати
Найбільш популярні матеріали