Пекін прийняв рішення знизити мита на американські товариПекін прийняв рішення в два рази знизити мита на ряд імпортованих зі США товарів на загальну суму $ 75 млрд. Про це повідомляє прес-служба Міністерства фінансів Китаю.

«Комітет з митних зборів і тарифів при Держраді КНР вирішив скорегувати заходи щодо справляння митних зборів на ряд імпортованих зі США товарів на суму $ 75 млрд», - йдеться в повідомленні.

Зокрема, мито на товари, що обкладаються з 1 вересня минулого року за ставкою 10%, тепер складе лише 5%. Ще ряд товарів, мито на які з 1 вересня 2019 року становила 5%, будуть обкладатися за ставкою 2,5%.

Зміни, як зазначено в заяві, вступлять в силу з 13:01 за місцевим часом (8:01 мск) 14 лютого.

«На додаток до вищевказаних коректувань інші тарифні заходи в США і Канаді будуть продовжувати застосовуватися відповідно до правил», - наголошується в повідомленні.

Торгова війна між США і Китаєм триває з 2018 року. Вона почалася, після того як американський президент Дональд Трамп збільшив мита на ряд китайських товарів. Пекін відповів дзеркально. У Вашингтоні вважали, що китайські виробники, користуючись відкритістю американського ринку, ввозять товари в США, підриваючи позиції їх виробників. Крім того, американська сторона звинуватила китайську в крадіжці технологій. З того часу обидві неодноразово підвищували імпортні мита на різні товари.

Зараз Китай і США ведуть переговори про торговельну угоду. Однак при їх зриві Трамп пообіцяв суттєво підвищити тарифи. 13 грудня минулого року влада США повідомила, що Вашингтону і Пекіну вдалося укласти угоду в рамках першої фази торгової угоди і мита на ввезені в Штати товари, які збиралися ввести з середини місяця, скасували. Китай відповів тим же.


Друкувати
Найбільш популярні матеріали