Сегмент комерційного PR в 2020 році зросте на 5%В системі комерційного PR в 2020 році прогнозують зростання на 5%, коли загальний обсяг ринку досягне 980 млн грн. За підсумками 2019 року ця сума становить 953 млн грн.

Такі дані повідомили на прес-конференції в Укрінформі представники компанії стратегічних комунікацій Publicity Creating, посилаючись на Всеукраїнську рекламну коаліцію.

У той же час в Publicity Creating називають власні прогнози зростання ринку комерційного PR - на 7-12%.

«Найбільший розвиток стосуватиметься сектора business to business і стратегічного PR. Під стратегічним піаром ми маємо на увазі комплексні довгострокові програми, спрямовані на досягнення стратегічних цілей замовників. І кожен з цих сегментів може показати зростання в 10-12%», - зазначила Руслана Плис, account director компанії Publicity Creating.

Серед позитивних тенденцій на ринку фахівці компанії відзначають: повернення лідерства ЗМІ для PR (для трансляції інформації на цільові аудиторії); затребуваність PR в українських виробників з метою побудови громадської репутації; запит у PR серед активістів, волонтерів, молодого покоління на чисту екологію, енергоефективність, здоровий спосіб життя.

З негативних тенденцій експерти називають: недооцінку деякими учасниками PR-ринку репутаційних факторів і їх вплив на досягнення результатів, а також впевненість рекламних агентств в тому, що вони можуть паралельно займатися PR без спеціальної стратегії.

Протягом останніх 5 років кількість PR-компаній на українському ринку не змінюється і становить 100-140. Щодо рівня наданих ними послуг, то все залежить від того, наскільки компанія є сучасною і впроваджує інноваційні технології, наскільки вона розгалужена і чи є у неї відділ продажів, студій та аналітики, стратегічного планування, наскільки сильна копірайтерська служба, вважає Валерій Курейко, директор компанії Publicity Creating.

«Нова тенденція 2020 року - це піар-реновації. Змінюється зовнішній вигляд готелів, ресторанів, відбувається модернізація як в дизайні, так і в системах, які представляють інтернет, повітря та інші технологічні рішення. Піар-компанії теж повинні пройти реновацію, відповідаючи сьогоднішнього стану на ринку », - зазначив Курейко.

Він також звернув увагу, що з появою соціальних медіа значно зросла роль «першої особи», коли керівники підприємств постять домашніх улюбленців, свої хобі та розваги у вільний від роботи час. Відповідно, з'явився новий напрямок PR-консультацій, порад і тренінгів для цілих рад директорів, як поводитися з різними ЗМІ і в соціальних мережах.

Компанія Publicity Creating присутній на ринку PR-комунікацій Україні 22 роки, її клієнтами є понад 700 компаній в різних сферах бізнесу, недержавних, культурних і громадських організацій.


Друкувати
Найбільш популярні матеріали