Падіння продажів non-food рітейлу складе від 30 до 50%Падіння товарооборотов торгових мереж, представлених в непродовольчому сегменті, в зв'язку з карантином і очікуваною подальшою економічною кризою в 2020 році, може скласти 50% і більше, вважають співвласники мережі "Алло" Дмитро Деревицький, мереж Eva і Varus Руслан Шостак і гендиректор мережі Comfy Ігор Хижняк.

"Самий оптимістичний прогноз - це падіння ринку електроніки і non-food рітейлу в цілому в період з середини березня до кінця року на 50% в порівнянні з минулим роком. Відповідно, орендні ставки повинні зменшитися на 60%, щоб відповідати тому рівню попиту, який буде існувати на ринку після закінчення карантину", - зазначив в ході онлайн-вебінару "Антикризове управління ритейл-компанією" у вівторок Деревицький.

За його словами, мережа "Алло" переглянула інвестиції в оффлайн-магазини в бік зниження, а також запустила як пілот перекваліфікацію продавців в кур'єри для збереження робочих місць.

"На жаль, падає середня ціна, ASP, тобто кількість покупок в штуках зростає швидше порівняно з грошами", - додав він.

На думку Шостака, в не продуктовій групі товарів падіння складе від 30 до 50% і відновлення докризових показників слід очікувати не раніше середини 2021 року.

"У нас достатньо песимістичні прогнози: ми вважаємо, що криза буде всеосяжною, великою. Нам здається, вона буде у другій половині року, в серпні-вересні. Напевно, тільки до середини наступного року велика частина світу відновить свої економіки", - констатував він .

За його словами, у зв'язку з кризою компанія "РУШ" (Eva) і "Омега" (Varus) скорегували план відкриття нових магазинів на 2020 рік, а також переглядають довгострокові проекти.

"У першу чергу ми переглядаємо інвестиційні проекти, більш довгострокові перспективи. Карантин - це одна історія, а криза - інша. Ми поки не знаємо, як ми зайдемо в цю економічну кризу і як знайдемо дно. Тому ми дивимося на скорочення інвестиційних проектів, скоротили трохи відкриття магазинів", - зазначив Шостак.

Мережа Comfy, за словами Хижняка, має зараз дві робочі моделі прогнозу падіння ринку. Одна з них - це "мінус" 50%. Компанія також в зв'язку з карантином приймала рішення про закриття деяких неефективних магазинів.

"Деякі наші рішення були класичними - скоротити інвестиції, витрати, переглянути довгострокові проекти, провести переговори з оренди, по персоналу, сухий стік, відстрочка, дуже агресивні продажі, боротьба за клієнта, аналіз локацій і закриття неефективних", - сказав гендиректор Comfy.

Він додав, що кількість продажів в кредит значно впала в порівнянні з докарантінним періодом. Компанія запустила кредит-онлайн, який дозволяє оформити кредит з дому. "Кількість кредитів знизилося, в першу чергу, з ініціативи банків ... Карантин навчив нас новому паттерну споживчого споживання: онлайн, кешлесс. Думаю, в найближчі роки з'явиться тренд на розумне споживання. І ми зіткнемося з тим, що бюджети клієнтів стануть більш консервативними. До цього ми адаптуємо наш бізнес вже сьогодні", - резюмував співвласник мережі "Алло".

Друкувати
Найбільш популярні матеріали