У квітні прискорилось зростання неплатежів за кредитамиУ період з 1 березня по 13 квітня частка прострочених більше 7 днів гривневих кредитів населення зросла на 4,3 процентного пункту (п.п.) - до 26,6% у загальній кількості прострочених роздрібних кредитів, зростання цього показника істотно прискорився в квітні, повідомляється в щотижневому банківському огляді Національного банку України (НБУ), оприлюдненому на сайті регулятора.

Згідно з ним, найбільш стрімко за цей період частка прострочених більш 7 днів гривневих кредитів населення зросла в приватних банках - з близько 0,1% за станом на 1 березня до 4,9% в квітні, і в державних - з 0,1% до 3,5%. У банках з іноземним капіталом це показник збільшився з близько 3,2% до 4,9%.

Разом з тим, частка прострочених більш 7 днів кредитів малого та середнього бізнесу (МСБ) в гривні за цей період також збільшилася - на 5,1 п.п., до 23,3%, а у валюті - на 4,1 п. п., до 29,3%, свідчить документ.

Нацбанк зазначив, що прискорене зростання прострочених кредитів МСБ сталося в перші два тижні квітня, при цьому в цілому частка непрацюючих кредитів майже не змінилася.

Відповідно до огляду, в першій декаді березня стався перелом тренду зростання термінових гривневих і валютних депозитів. "Від пікових значень термінові гривневі кошти населення зменшилися на 2,5%, а валютні (в доларовому еквіваленті) - на 4%. Проте темпи відтоку були значно нижче криз 2008 і 2014 років", - зазначив Нацбанк.

При цьому в період з 6 по 10 квітня депозити населення в гривні зросли на 3,9%, а з 13 по 17 квітня - ще на 1,4% через виплати зарплат та інших платежів українцям. Разом з тим строкові депозити та ощадні сертифікати за ці періоди скоротилися на 0,4% і на 0,1% відповідно, говориться в документі.

Валютні кошти фізосіб в банках з 6 по 10 квітня зменшилися на 1,3%, а з 13 по 17 квітня - ще на 0,5%, в тому числі строкові депозити та ощадні сертифікати - на 1,2% і на 0,7 % відповідно, свідчить огляд.

"Відтік термінових депозитів призупинив тенденцію зниження ставок за гривневими депозитами, яка тривала з грудня 2019-го. З початку року вартість 3-місячних гривневих вкладів знижувалася повільніше", - зазначив регулятор.

Згідно з документом, коефіцієнт покриття ліквідністю (LCR, відображає здатність банку покривати відтоки коштів клієнтів протягом 30 днів в умовах кризи) з початку карантину скоротився у всіх банків і почав рости в квітні. Уточнюється, на даний момент LCR у всіх валютах перевищує норматив майже вдвічі.

В опитуванні взяли участь 21 найбільший банк. НБУ планує публікувати аналогічні огляди щотижня, свідчить повідомлення на сайті регулятора.

Друкувати
Найбільш популярні матеріали