НБУ розширює банкам доступ до рефінансуванняНаціональний банк збільшив терміновість основних трансакцій з регулювання ліквідності банків, зокрема, трансакцій з надання кредитів рефінансування на щотижневих тендерах з 30 до 90 днів.

Відповідні зміни затверджені постановами правління НБУ №53 і №54 від 23 квітня, які вступають в силу 27 квітня, передає БізнесЦензор з посиланням на прес-службу регулятора.

Як наголошується в повідомленні, перший тендер з подовженим терміном рефінансування відбудеться наступного четверга.

При цьому розширено перелік прийнятної застави для залучення банками таких кредитів рефінансування.

Зокрема, тепер в заставний пул можуть бути включені корпоративні облігації, випущені під державні гарантії, та муніципальні облігації. Також ці ж папери можна буде використовувати для здійснення трансакцій репо з Національним банком.

При цьому в обох випадках рішення про включення цих активів в заставний пул або прийняття в якості предмета репо буде прийматися окремим рішенням правління НБУ після проведення аналізу активів.

"Такі зміни спрямовані, перш за все, на підтримку достатньої ліквідності в банківській системі в умовах пандемії і карантину, які негативно впливають на ділову активність і настрої бізнесу та громадян", - наголошується в повідомленні.

Очікується, що разом з очікуваним введенням в травні довгострокового рефінансування на термін до 5 років вони будуть сприяти підтримці реального сектора економіки.

Друкувати
Найбільш популярні матеріали