Саудівська Аравія погодилася продовжувати знижувати видобуток нафтиСаудівська Аравія знизить видобуток нафти в червні на один мільйон барелів на добу, повідомляє саудівське державне інформагентство SPA в понеділок, 11 травня, з посиланням на міністра енергетики країни Абделя Азіза бен Сальмана Аль Сауда. Це рішення прийнято на додаток до зобов'язань, взятих в квітні в рамках угоди ОПЕК + (організація країн-експортерів нафти і її партнери).

Мета додаткового скорочення - підтримати стабільність на світовому ринку нафти, відзначається в повідомленні. Так, з червня саудівська компанія Saudi Aramco знизить рівень видобутку в цілому до 7,492 млн барелів на добу. При цьому вже в травні компанія, згідно з приписом Міненерго, повинна буде "за згодою своїх клієнтів прагнути" до скорочення рівня видобутку, повідомляється далі.

Найнижчий рівень видобутку нафти за останні 18 років

Рівень видобутку майже в 7,5 млн б/д стане для Ер-Ріяда найнижчим з середини 2002 року, зазначає інформагентство Bloomberg.

12 квітня країни ОПЕК + погодили умови найбільшого в своїй історії договору по скороченню видобутку нафти. Згідно з ним, Саудівська Аравія погодилася знизити видобуток майже до 8,5 млн барелів на добу. Такі ж зобов'язання взяла на себе і Росія.

Друкувати
Найбільш популярні матеріали