Якою буде ціна золотаСвітовий попит на фізичне золото в I кварталі поточного року впав на 26%, досягнувши мінімального з 2009 року значення в 753 тонни, свідчать дані огляду Refinitiv GFMS Gold Survey.

Виробництво ювелірних виробів обвалилося на 40% в порівнянні з січнем-березнем минулого року, склавши 309 тонн. Використання золота в промисловому виробництві скоротилося на 19% і склало 75 тонн. Інвестиції в фізичне золото зменшилися на 11%, до 240 тонн, хоча в їх числі закупівлі монет виросли на 12%, до 89 тонн, а інвестиції в злитки впали. Чисті обсяги закупівлі золота центробанками також знизилися на 11%, до 129 тонн, що Refinitiv пов'язує зі зростанням цін на золото.

Зате майже в 8 разів виріс приплив золота в ETP (торгуються на біржі продукти, включаючи ETF і інші схожі інструменти), до 300 тонн, і відтік золота з бірж в I кварталі минулого року в обсязі 11 тонн змінився припливом в 17 тонн.

Пропозиція на світовому ринку золота в I кварталі виросла на 5%, до 1,151 тис. тонн. Світовий обсяг видобутку золота склав 842 тонни, що на 3% більше в порівнянні з аналогічним періодом 2019 року. Обсяг пропозиції золотого брухту знизився на 2%, до 299 тонн, це було викликано значним падінням рівня пропозиції в Китаї через пандемію COVID-19 і викликаною нею кризою, пояснює Refinitiv. Значну частину цього падіння компенсував індійський ринок, де різко зросла ціна на золото в місцевій валюті.

"У короткостроковій перспективі ризик падіння золота може зберегтися, особливо якщо викликана COVID-19 криза продовжить завдавати Заходу важкої шкоди, або на фондових ринках відбудеться ще один обвал, який призведе до чергового розпродажу активів, - вважає Кемерон Олександр, менеджер підрозділу з досліджень ринку дорогоцінних металів Refinitiv. - Разом з тим, з огляду на посилення невизначеності і очікування глобальної економічної рецесії, безпрецедентні рівні стимулювання з боку центральних банків по всьому світу і збереження процентних ставок на історично низьких, в тому числі навіть негативних значеннях, ми вважаємо, що золото досягне ще більш високих рівнів. За нашими оцінками, в 2020 році середня вартість золота складе $ 1637 за унцію, при цьому пізніше може бути досягнута і подолана позначка в $ 1800. за унцію".

Друкувати
Найбільш популярні матеріали