Аналітики чекають падіння ВВП України на 6,8%Аналітики BofA Global Research знову погіршили прогноз динаміки реального ВВП України: в 2020 році вони тепер чекають його падіння на 6,8% в порівнянні з 5,6% раніше, а в наступному - зростання на 6,5% замість колишньої оцінки в 7,4%.

"Зниження, в основному, є результатом чергового погіршення наших глобальних прогнозів зростання, особливо в ЄС. Крім того, реальний ВВП України за перший квартал 2020 року також ще виявився слабкіше: на рівні "мінус" 1,5% г/г в порівнянні з нашими попередніми очікуваннями в 0%", - зазначено в звіті BofA.

На думку його аналітиків, очікуване слабке відновлення ЄС у другому півріччі цього року, а також в 2021 році також, ймовірно, буде стримувати відновлення економіки України в 2020-2021 роках через слабкість експорту і скорочення потоку грошових переказів.

"В результаті, реальний ВВП України, швидше за все, падіння ВВП в річному вимірі збережеться до першого кварталу 2021 року, тоді як відновлення почнеться тільки після сплеску в другому кварталі 2021 року", - вважають в BofA.

Згідно з його оцінками, в доларовому вираженні ВВП України в цьому році скоротиться до $ 146 млрд із $ 155 млрд в минулому, а в наступному підскочить до $ 172 млрд.

Друкувати
Найбільш популярні матеріали