Нерезиденти можуть почати повертатися до скуповування держборгу УкраїниНа міжбанку спадала активність. Загальний обсяг торгів зменшився з $140 млн до $104 млн.

"Ранковий настрій ринку поставив Нацбанк, вже на старті який викупив 20 млн доларів за курсом 26,72 грн/$, що утримало котирування вище 26,7 грн/$ і традиційно підстьобнуло попит. Але це не привело до істотних дисбалансів з пропозицією, з огляду на закінчення тижня і календарний період бюджетних платежів", - розповів директор казначейства Банку Кредит Дніпро Олег Курінний.

Ключовими валютними продавцями залишилися держбанки. Скарбники впевнені, що вони продають долар НАК "Нафтогаз". А найбільшим скупником валюти назвали регулятора і імпортерів. Кажуть, що іноземці, які зазвичай скуповують долар під виведення капіталів з ОВДП, сьогодні притихли.

Новиною дня для наших скарбників стало зафіксоване Нацбанком сьогодні збільшення портфеля гривневих ОВДП нерезидентів. Збільшення зовсім невелике, особливо в порівнянні із загальним обсягом портфеля, - лише на 144,3 млн грн, тобто на 0,14% (до 97,8 млрд грн). Це знову підстьобнуло очікування того, що нерезиденти можуть почати повертатися до скуповування внутрішнього держборгу України.

Покупки-продажу іноземцями держоблігацій зазвичай впливають на покупку-продаж долара, і, відповідно, на курс гривні. Тому дуже важливі для аналізу ситуації на валютному ринку і для прогнозування.

Хто саме з іноземців придбав новий портфель гривневих ОВДП - точно невідомо. Але, за чутками, цей тримач перекупив папери, які на цьому тижні розміщував Мінфін. Тому з'явилася надія на те, що наступного вівторка, 23 червня, збільшаться обсяги розміщень держоблігацій (16 червня воно було невеликим - близько 2 млрд грн). Чиновники поки дали попередню заявку - повідомили, що готові запропонувати 6 випусків ОВДП у гривні в безлімітному форматі:

* 3-місячні;
* 6-місячні;
* 8-місячні;
* 11-місячні;
* 20-місячні;
* 32-місячні.

"Поки складно прогнозувати обсяг можливого розміщення, особливо після недавнього зниження облікової ставки Нацбанку з 8% до 6%. У понеділок Мінфін проведе переговори з первинними дилерами і уточнить свою заявку, тоді ситуація трохи проясниться. Хоча ймовірність того, що нерезиденти вийдуть з покупками наших ОВДП все ж є", - прокоментував ситуацію фінансовий аналітик Василь Невмержицький.

Тому поки банкіри чекають продовження старих тенденцій. Головна - це продаж долара НАК "Нафтогазу". Тому прогнозують подальше зміцнення гривні. У понеділок чекають міжбанківську торгівлю в рамках 26,65-26,70 грн/$.

Друкувати
Найбільш популярні матеріали