Чому шанси на перемогу у Байдена стають все більшимиЩе рік тому переважна більшість експертних агентств була впевнена у беззаперечній перемозі Дональда Трампа на президентських виборах 2020. Для цього були всі підстави, зокрема ріст економіки та зменшення безробіття. Однак цьогорічні кризові явища в економіці США сприяють зростанню рейтингу представника демократичної партії на майбутніх президентських виборах.

Бюро економічного аналізу США відзвітувало про рекордне падіння американської економіки в другому кварталі – майже на 33% в перерахунку на річні темпи. Спад перекреслив все економічне зростання з 2015 року. Реальний ВВП США впав на 32,9% у другому кварталі 2020 року щодо попереднього кварталу в перерахунку на річні темпи.

Це рекордне падіння американського ВВП за квартал з 1947 року, коли уряд США почав збирати таку статистику. Попередній антирекорд датується першим кварталом 1958 року, коли економіка скоротилася на 10% в перерахунку на річні темпи, тобто нинішній показник перевищив його більш ніж втричі.

Обвал американської економіки буде одним з основних аргументів Джозефа Байдена у протистоянні з Дональдом Трампом на президентських виборах і швидше за все забезпечить вирішальний вплив на симпатії пересічних американців. Представник Демократичної партії за останні місяці значно наростив свій рейтинг і з аутсайдера президентської гонки перетворився на її фаворита.

Український журнал «Економіст»

Друкувати
Найбільш популярні матеріали