ICU оцінює падіння ВВП України у вересні 2020 року на рівні 6%Інвестгруппа ICU оцінює падіння ВВП України у вересні 2020 року на рівні 6% до аналогічного періоду 2019 року (р/р), а за підсумками липня-вересня — на рівні 5% р/р. Про це повідомив у фейсбуці голова департаменту макроекономічних досліджень групи Сергій Ніколайчук.

«Ми оцінюємо падіння ВВП у вересні приблизно на 6% р/р після менш ніж 5% р/р у червні-липні. Відповідно, падіння ВВП в третьому кварталі 2020 року сповільнилося приблизно до 5% р/р порівняно з 11,4 % р/р у другому кварталі 2020 року і з 6% р/р — в нашому вересневому прогнозі», — написав Ніколайчук.

Ніколайчук уточнив, що близько 1,5 процентних пункту від рівня падіння ВВП в третьому кварталі було забезпечено низькими показниками сільського господарства через пізній початок збору кукурудзи. Загалом за рік очікування щодо врожаю зернових та інших сільськогосподарських культур погіршуються через несприятливі погодні умови.

Також, за його словами, ризики подальшого відновлення внутрішнього й зовнішнього попиту посилює стрімке поширення захворюваності covid-19 в Україні і сусідніх країнах.

Крім цього, зростання реальної заробітної плати (на 6% р/р у серпні) і відновлення ринку праці вплинули на поліпшення настроїв споживачів.

«У результаті ми оцінюємо ризики для нашого прогнозу падіння ВВП в 2020 році на 5,7% як збалансовані в обидві сторони», — резюмував Ніколайчук.

Друкувати
Найбільш популярні матеріали