Нові держоблігації не користуються попитом у нерезидентівМіністерство фінансів України за результатами проведення розміщень облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП) 27 жовтня 2020 року залучило до державного бюджету 395,6 млн грн. Це істотно менше попереднього аукціона (7,154 млрд грн). Про це повідомляється на сайті Мінфіну.

Що продавав Мінфін
Валюта облігацій — гривня.
Сума розміщення — 395,6 млн грн.
Середньозважений рівень прибутковості — 10,3% річних.
Дата погашення — 29 вересень 2021 року.
На попередньому аукціоні ці папери були розміщені під 10,22% річних.

Крім того, Мінфін запропонував інвесторам гривневі ОВДП з погашенням 22 травня 2024 року, проте не задовольнив жодної заявки, які були подані з прибутковістю від 11,40% річних.

Істотні відмінності в обсягах окремих випусків розміщень ОВДП на фоні скорочення гривневого портфеля облігацій у нерезидентів говорять про те, що ринок в основному залежить від незначної кількості місцевих покупців з числа держбанків і великих фінустанов. Частина з них активно використовують у подальшому ці папери для рефінансування в Нацбанку, а частина — просто купує нові облігації при погашенні попередніх випусків у своєму портфелі.

Ця тенденція характерна як для 3-го кварталу, так і для початку 4-го. Навіть незважаючи на невелике зростання прибутковості, поки нові держоблігації не користуються попитом у нерезидентів.

Національний банк України обговорює з Міністерством фінансів свою участь на вторинному ринку облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП). Одна з цілей — підтримка ліквідності.

Відзначимо, Національний банк розширив можливості для купівлі державних цінних паперів, в тому числі при їх первинному розміщенні.

Друкувати
Найбільш популярні матеріали