Гончаров: «діра» в українському бюджеті може скласти близько 150 млрд. гривеньЕкономічна криза набуває розмаху. Вже стає зрозумілим для широкого загалу, що план наповнення державного бюджету України не виконується. Також виникли проблеми у взаємовідносинах з МВФ, що унеможливлює отримання чергового траншу у 2020 році.

На своїй сторінці у Facebook відомий український економіст Олександр Гончаров зазначає, що «ми переживаємо період стійкого саморуйнування. І грошей не вистачає вже ні на що. За експертними оцінками, до кінця цього 2020 р. «діра» в українському бюджеті може скласти близько 150 млрд. гривень!

Судіть самі, Держказначейство за 10 місяців 2020 р. не профінансувало витрат держбюджету на 95,7 млрд. грн., зокрема: «захищені» статті – 34,4 млрд. грн.; витрати зі спеціального фонду – 26,8 млрд. гривень.

У підсумку Кабмін Шмигаля на кінець жовтня 2020 р. недорахувався 122,5 млрд. грн. для виконання видаткової частини держбюджету. До цих грошей ще треба додати 298 млрд. грн. бюджетного дефіциту, спочатку закладеного в бюджет-2020 після квітневого секвестру (до речі, тоді замість скорочення держвидатків на 11%, їх наростили на 7%).

Можновладці примудрилися за 9-ть місяців 2020 р. залучити дуже дорогих 220 млрд. грн. від розміщення ОВДП, плюс зайняли у зовнішніх кредиторів 179,6 млрд. гривень. Ну, і виплатили за старими боргами за цей же час 330,6 млрд. грн. і ще 98,4 млрд. грн. віддали за обслуговування боргів, тобто ми, платники податків, вже стали віддавати більше, ніж займати.

Замість того, щоб впроваджувати нову Інвестиційну стратегію і створити в Києві Міжнародний інвестиційний ХАБ, наша влада безсоромно клянчить гроші вже всюди. Дійшло до того, що тепер хочуть відправити послом в США екс-міністра фінансів Маркарову (ту, яка запустила фінансову піраміду ОВДП) для вмовляння на місці представників МВФ змилуватися і підкинути хоч скільки-небудь кредитних грошей».

Економічна криза набуває обертів і владна команда не має рецепту, щоб її попередити, що створює умови для обвального падіння життєвого рівня населення вже в найближчі місяці. План доходів держбюджету 2020 очевидно не буде виконано, що створить напружену ситуацію не лише в бюджетній сфері, а в економіці в цілому і запустить маховик подальшого згортання ділової активності.

Український журнал «Економіст»

Друкувати
Найбільш популярні матеріали