Всі три провідні індекси США почали скорочувати втратиІндекси S&P 500 і Dow Jones Industrial Average завершили сесію середи невеликим зростанням на тлі появи ознак прогресу в переговорах щодо нових заходів стимулювання економіки США, які підняли настрій інвесторам.

Всі три провідні індекси США після відкриття торгів знизилися, але потім почали скорочувати втрати, отримавши в середині дня додатковий імпульс до зростання від законодавців, що представляють демократів і республіканців, які висловили сподівання на досягнення компромісу в узгодженні нового пакету допомоги.

В результаті за підсумками торгової сесії S & P 500 виріс на 6,56 пункту (0,2%) до 3669,01, поставивши новий рекорд на закриття торгів. DJIA виріс на 59,87 пункту (0,2%) до 29883,79. Тим часом Nasdaq Composite впав на 5,74 пункту до 12349,37.

В останні тижні зростання на фондових ринках стимульований оптимізмом щодо того, що вакцини від Covid-19 допоможуть прискорити економічне відновлення. Це призвело до зростання ралі акцій компаній, які чутливі до зростання економіки, включаючи папери нафтогазових фірм і банків. Більш того, DJIA вперше подолав позначку 30000 пунктів.

У середу ентузіазм трохи вщух, незважаючи навіть на те, що Великобританія видала дозвіл на екстрене застосування вакцини Pfizer і BioNTech від коронавируса. Експерти з охорони здоров'я очікують, що влада США видадуть аналогічний дозвіл пізніше в грудні.

"Це надихає, проте всі цього чекали, - пояснив Кріс Константінос, старший інвестиційний аналітик RiverFront Investment Group. - Зараз нас накрив інформаційний вакуум. Сезон звітності пройшов, і учасники ринку чекають кінця року і стежать за новинами про вакцини і стимули".

При цьому інвестори відзначають, що оптимістично оцінюють ситуацію на фондових ринках в найближчі місяці, чекаючи потужного відновлення економіки після вакцинації населення США в наступному році. Зобов'язання ФРС і далі надавати стимули також посилило попит інвесторів на ризикові активи.

"У чому сенс продавати акції, якщо є підстави сподіватися на майбутню підтримку як в податково-бюджетній, так і в грошово-кредитній сфері?" - задає риторичне питання Дерек Халпенні, аналітичний директор по світових ринках в MUFG Bank.

Як він додав, він очікує подальшого зростання акцій в найближчі тижні, хоча вартісні оцінки здаються завищеними.

Незважаючи на появу в середу ознак готовності американських законодавців покласти край багатомісячного протистояння в питанні про стимулювання постраждалої від пандемії економіки, поки неясно, наскільки успішними виявляться їхні переговори. У вівторок група представників обох партій представила свій проект короткострокового пакету заходів стимулювання вартістю 908 млрд доларів. У середу спікер палати представників Ненсі Пелосі і лідер демократичної меншості в сенаті Чак Шумер виступили зі спільною заявою, запропонувавши взяти цю двопартійну пропозицію за основу в наступних переговорах.

Проте, не дивлячись на це, а також на те, що поширення вакцини від Covid-19 в США може початися вже в доступному для огляду майбутньому, трейдери як і раніше мають справу з економікою, якій було завдано глибокі рани, а також з невизначеністю щодо можливості введення нових локдаунов після того, як обраний президент Джо Байден вступить на посаду.

На цьому тижні трейдери будуть уважно стежити за новими звітами про ринок праці. Опубліковані в середу листопадові дані ADP по числу робочих місць в приватному несільськогосподарському секторі США показали, що було створено 307 000 робочих місць - менше, ніж в жовтні, і менше, ніж чекали економісти.

Тим часом, згідно з Бежевій книзі ФРС, що представляє собою компіляцію оцінок, запропонованих діловими контактами центрального банку, американська економіка цієї осені росла темпами "від скромних до помірних", тоді як чотири регіональних філії ФРС повідомили про "незначне зростання" або його відсутності.

Прибутковість 10-річних американських держоблігацій в середу зросла до 0,948% від 0,933% у вівторок.

Пан'європейський Stoxx Europe 600 трохи знизився. В Азії провідні індекси теж завершили торги без значних змін. Японський Nikkei 225 залишився у флетовій лінії, китайський Shanghai Composite і гонконгський Hang Seng втратили приблизно по 0,1%.

Друкувати
Найбільш популярні матеріали