Що готують «Слуги народу» українським пенсіонерам на наступний 2021 рікВ останні роки українська влада так і не спромоглася забезпечити суттєве збільшення пенсій, що призвело до погіршення становища старшого покоління українців. Значний дефіцит Пенсійного фонду покривається за рахунок дотацій з держбюджету. Водночас влада не здійснює необхідних заходів для розширення бази наповнення Пенсійного фонду України.

Український економіст Олександр Гончаров на своїй сторінці у Facebook зазначає, що «покращення пенсійного забезпечення в нашій реальності взагалі не проглядається на наступний 2021 рік. Для цього немає ні грошових ресурсів, ні передумов (розмір дотації з держбюджету для Пенсійного фонду в 2021 році складе 195,4 млрд грн). Є лише одні очікування. В принципі, наші політики навчилися продавати найдорожче – це очікування пенсіонерів.

Але, це вже зовсім за гранню, дивіться, як зросте мінімальна пенсія у 2021 році:
- з 1 січня 2021 року мінімальна пенсія складе 1 769 грн.;
- з 1 липня – 1 854 грн.;
- з 1 грудня – 1 934 грн.

І, звичайно ж, всю цю мізерну індексацію з’їсть інфляція. Чесно скажу, не уявляю, як люди похилого віку живуть на ці копійки. Адже за цю так звану пенсію можна тільки один раз поїсти в дешевому ресторані, а потім весь місяць пити воду з-під крана. Тому пенсіонери масово недоїдають – імунітет слабшає, хронічні хвороби загострюються. А пенсійних грошей на ліки теж немає, як і немає нічого, щоб оплатити дуже дорогі комунальні послуги».

Нагадаємо, що в Україні також існує проблема значного розриву між найбільшими і найменшими пенсіями. Це свідчення несправедливого та нееквівалентного визначення розміру пенсій, оскільки одні отримують десятки тисяч гривень пенсії, а інші – менше двох тисяч гривень.

Український журнал «Економіст»

Друкувати
Найбільш популярні матеріали