Економіст: ми самі погодилися на встановлення в Україні олігархатуВплив олігархічних структур на національну економіку в останні роки суттєво посилився. Період 2014-2020 років відзначається зміцненням впливу олігархів на інститути державної влади та місцеве самоврядування. Олігархи фактично виграли місцеві вибори восени 2020 року, створивши ряд регіональних проектів, які прямо та опосередковано відстоюють їх бізнес-інтереси.

На своїй сторінці у Facebook відомий український економіст Олександр Гончаров зазначає, що «ми самі погодилися на встановлення в Україні олігархату і формування жадібної, тупої, цинічної влади. Зараз вже нікому скаржитися. У Кабміні які ціни і тарифи захочуть намалювати – такі і намалюють. Ну, це хоч ясно? І знову майдан? На цей раз – тарифний? Я не проти справедливих протестів».

«Але коли почнемо виходити з бюджетної кризи, запускаючи економіку та інвестиційний процес, щоб наповнити держскарбницю? Адже розорення до третини українських компаній і підприємств в цьому 2021 році обернеться значним збитком для нашої економіки. Так, ми дійшли до «точки»! Прийшов час українцям сказати своє тверде слово. Чи вистачить духу ?!», – резюмує Гончаров.

Зменшення впливу олігархів на національну економіку може бути забезпечене через прийняття законопроекту про деолігархізацію, що дасть можливість контролювати поведінку монопольних утворень на базових ринках та забезпечувати добросовісну конкуренцію.

Український журнал «Економіст»

Друкувати
Найбільш популярні матеріали