В США очікують зростання інфляції долараОпубліковані в середу дані по інфляції в США показали більш низькі, ніж очікувалося, значення за січень. На думку аналітиків Wells Fargo, в цьому році можна очікувати зростання інфляції, оскільки витрати збільшуються, а інфляційні очікування показують, що підприємства і споживачі готові до більш високих цін.

"Зростання індексу споживчих цін за січень на 0,3% було викликане, перш за все, підвищенням цін на бензин. За винятком продуктів харчування і енергоносіїв, ціни протягом місяця не змінилися, при цьому слабкість і раніше виявлялася в сфері послуг ".

"Хоча базова інфляція просувається повільними темпами, ми очікуємо, що протягом року зростання цін прискориться. Низькі запаси і вузькі місця повинні продовжувати підтримувати товарну інфляцію в найближчому майбутньому, особливо в зв'язку з тим, що через економіку починає проходити черговий раунд бюджетної підтримки".

"Ми очікуємо, що загальний індекс споживчих цін перевищить 3% у другому кварталі, що буде обумовлено більш високими витратами на енергію і низькими базовими ефектами. У той час як 12-місячний рівень інфляції повинен знизитися протягом літа, ми очікуємо, що індекс споживчих цін складе близько 2,5% в річному обчисленні в другій половині 2021 року, при цьому базовий індекс також зміцниться".

Друкувати
Найбільш популярні матеріали