Нацбанк розраховує на два транші МВФ для УкраїниУкраїна пропорційно своїй квоті в Міжнародному валютному фонді може отримати понад $2,7 млрд в доларовому еквіваленті в рамках нової ініціативи Фонду про додаткову емісію спеціальних прав запозичення (СПЗ). Про це розповів глава НБУ Кирило Шевченко.

Крім того, за словами глави Нацбанку, Україна може розраховувати на два транші МВФ з огляду на тривалий процес перемовин.

«Головним припущенням нашого макропрогнозу залишається продовження співпраці з МВФ», — підкреслив Шевченко. Він висловив надію, що Верховна Рада, повернувшись до звичайного режиму роботи, ухвалить усі необхідні для продовження співпраці з МВФ закони.

«Зараз навіть у разі зниження обсягів немає нічого загрозливого. Ці кошти можуть бути заміщені розміщенням євробондів. Ми ж з вами знаємо, що МВФ — це передусім не про гроші, а про довіру до країни. Це потужний сигнал інвесторам», — додав глава центробанку.

При цьому Шевченко підкреслив, що його інституція не фінансуватиме дефіцит держбюджету в разі відсутності фінансування. «Уже був минулий рік, коли було дуже багато спекуляцій на цю тему. Я можу тільки знову процитувати улюблену статтю закону про НБУ № 54:» Національний банк не фінансує дефіцит державного бюджету. «Ні НБУ, ні я не плануємо відступати від цього пункту», — зазначив голова Нацбанку.

«Ми сподіваємося, що Україна зможе отримати додаткове фінансування в рамках ініціативи про додаткову емісію спеціальних прав запозичення. Минулого разу Фонд робив подібну операцію в 2009 році. Це була реакція на кризу. Така ініціатива МВФ для України може стати позитивним фактором», — підкреслив Кирило Шевченко.

За його словами, більш точна цифра залежатиме від курсу валют, що входять до «кошика» СПЗ.

Шевченко зазначив, що мета цієї нової ініціативи, анонсованої МВФ, — забезпечити додаткову ліквідність світової економічної системи через поповнення міжнародних резервів держав — членів Фонду, а її оголошений загальний обсяг — $650 млрд.

Глава Нацбанку уточнив, що питання обговорюватиметься на щойно розпочатих весняних зборах МВФ і Світового банку, однак для реалізації цієї ініціативи необхідне затвердження спочатку Виконавчою радою МВФ, а потім Радою керуючих.

Друкувати
Найбільш популярні матеріали