Економіст: обвал української економіки відбудеться вже цієї осеніУкраїнська економіка перебуває в надзвичайно кризовому становищі у зв’язку з явними промахами влади як при виборі пріоритетів економічної політики держави, так і при виборі механізмів їх реалізації. Провідні міжнародні фінансово-кредитні організації вже теж констатують песимістичний сценарій розвитку української економіки.

На думку відомого українського економіста Олександра Гончарова, яку він висловив на своїй сторінці у Facebook, «переважній більшості українців потрібно хоча б морально готуватися до того, що настають ще більш важкі часи. Причому, вже цієї осені українські ринки дуже жорстко відреагують на бездарні дії Кабміну і Верховної Ради».

«За останніми оцінками провідних аналітиків Світового банку пандемія через коронавірус прискорила зростання нерівності в світі, тобто зусилля по скороченню бідності зведені нанівець. До всього цього в країнах з низькими доходами населення, включно з Україною, спостерігається помітне відставання з вакцинацією, а також різко посилилися боргові проблеми», – стверджує Гончаров.

За інформацією Олександра Гончарова, «Світовий банк в своїй червневій доповіді «Перспективи світової економіки» виділив три групи країн: перша, перш за все, США і Китай, де відзначається різкий підйом економічної активності (в Америці до кінця цього 2021 року очікується зростання ВВП на 6,8%, в КНР прогноз становить 8,5%); друга – країни з розвиненою економікою, але які відстають за темпами вакцинації (у них середній ріст досягне рівня 4,4%, але обсяг виробництва все одно залишиться нижче в порівнянні з допандемійними прогнозами); третя – це країни з низьким рівнем доходу населення, звичайно, включно з Україною, де зростання економіки стане найповільнішим за останні 20 років – на рівні 2,9%».

«Інфляція у нас нестримно зростає, хоча влада ставку НБУ підняла – толку немає, гривня – зміцнюється, держбюджет – тріщить: насувається паніка. Обвал української економіки відбудеться вже цієї осені», – констатує Гончаров.

Нагадаємо, що українська влада продемонструвала власну безпорадність у відносинах з таким стратегічним партнером як Китай в питаннях, пов’язаних з підприємством «Мотор-Січ». Це може надзвичайно негативно відобразитися на динаміці українського експорту, що спрямовується на ємнісний ринок Китаю. В умовах надмірної залежності національної економіки від кон’юнктури сировинних ринків це може стати вагомим чинником подальшого сповзання країни у фазу кризи.

Український журнал «Економіст»

Друкувати
Найбільш популярні матеріали