Попит на золото у першому півріччі значно піднявсяУ другому кварталі 2021 золоті резерви центробанків збільшилися на 199,9 т — це найвищий показник чистої купівлі з другого кварталу 2019 (227,8 т) та на 73% вище за середньоквартальний показник протягом останніх п’яти років. Такі дані містяться у останньому звіті Всесвітньої золотої ради.

За перше півріччя обсяг чистої купівлі золота центробанками сягнув 333,2 т — це на 63% вище, ніж у першому півріччі 2020 і на 39% вище, ніж середній показник за останні десять років.

Попит на золото у першому півріччі також значно піднявся, особливо у другому кварталі. Валові закупівлі МВФ склали 287,7 т, при чому більша частина цих закупок припадає всього на 9 банків.

Найбільше золота за перше півріччя придбав Таїланд, який збільшив свої резерви на 90,2 т, тобто на 60%. Нинішній золотий запас країни оцінюється МВФ у 242,2 т. Голова центрального банку Таїланду пояснив, що золото відповідає головним цілям управління резервами — забезпечення безпеки, диверсифікації та хеджування ризиків.

Схожим чином діяла Угорщина, яка у березні придбала 63 т золота, потроївши свій резерв з 31,5 т до 94,5 т. Серед причин було названо пандемію, зростання боргу та інфляцію.

Також цього півріччя відзначилася Бразилія, що придбала 53,7 т — перше значне збільшення резервів країни з листопаду 2012. Тепер її запаси оцінюються у 121,1 т.

Серед інших значних покупців були: Індія (29 т), Узбекистан (25,5 т), Турція (13,5 т), Камбоджа (5 т), Польща (3,1 т) та Монголія (1,8 т).

Деякі центральні банки та державні установи заявили про свої наміри збільшити золоті запаси.

У червні міністр фінансів Росії заявив, що 20% Фонду національного добробуту Росії (ФНД) буде інвестовано у золото. Це — частина плану Росії з «дедоларизації», в рамках якого ФНД вже виключив долар зі своїх запасів. Це також сигналізує, що золото залишається привабливим активом для Росії, не дивлячись на рішення центробанку РФ призупинити купівлю золота у березні 2020.

Також цього червня президент Болівії вніс законопроєкт, що дозволяє центробанку країни купляти вироблене Болівії золото, щоб укріпити свої міжнародні резерви. «Мета полягає у тому, щоб щорічно купувати від 2 до 4 тонн золота, щоб його можна було афінувати і перетворити на монетарне золото», — прокоментував міністр фінансів Болівії.

Того ж місяця президент Сербії Олександр Вучич оголосив, що країна планує збільшити свої золоті запаси на дві п'яті — з 36,3 т до 50 т.

Нарешті, Замбія збільшила свої золоті запаси на 0,1 т у другому кварталі. Хоча обсяги купівлі та рівень золотого резерву країни лишаються невеликими, це — прояв тенденції серед деяких африканських центробанків купувати за місцеву валюту золото, яке було видобуто на всередині країни. Гана і Танзанія також оголосили подібні наміри, але поки не повідомляють про збільшення офіційних золотих запасів.

Враховуючи зростання інтересу до золота зі сторони кількох центральних банків країн, що розвиваються, Всесвітня золота рада зберігає оптимістичну оцінку попиту на наступне півріччя.

Друкувати
Найбільш популярні матеріали