Що очікує на гривню у серпніПочаток місяця ознаменувався тим, що на готівковому валютному ринку немає великої активності. Оптові готівкові курси просіли з 26,93-26,97 грн/$ до 26,88-26,92 грн/$.

Разом із тим, на міжбанку йшла активна торгівля, бізнес закривав попередній місяць. Обсяг угод на Bloomberg підріс зі вчорашніх $ 164 млн до $ 181 млн. На торги виходив Нацбанк.

"На ринку була велика валютна пропозиція: долар продавали зернотрейдери, металурги, держпідприємства. Іноземці теж продавали. Тому регулятору довелося виходити на торги, щоб збалансувати ринок. В цілому активний день вийшов", - розповів фінансовий аналітик Василь Невмержицький.

А серед покупців називали в основному валютних спекулянтів, які закривали свої позиції (откупали долар), щоб закрити місяць.

На наступний тиждень експерти дають різні курсові прогнози. Багато хто припускає збереження курсового коридору 26,80-26,90 грн/$, хоча є і ті, хто вірить у зміцнення гривні до 26,70 грн/$.

У той же час серпень може виявитися не рівним місяцем для валютному ринку. Якщо в першій половині допускають здешевлення долара, то в другій його курс може злетіти в міру активізації підготовки до опалювального сезону. Курс може швидко повернутися до 27,0 грн/$, а потім взяти позначку 27,50 грн/$.

"Серпень - зазвичай місяць зламу ревальваційного або спокійного періоду. Активізуються імпортери під закупівлю товарів для старту нового сезону ділової активності, шкільні базари і т.д. Аграрії до цього періоду вже розуміють повний внутрішній баланс ринку і працюють на нього. Активізується закупівля енергоносіїв під опалювальний період. Також не можна забувати про ризик загострення нестабільності на Донбасі і проникнення в Україну коронавірусного штаму "дельта", - зазначив керівник відділу аналітики ГК Forex Club Андрій Шевчишин.

Друкувати
Найбільш популярні матеріали