Як змінився експорт ВРХ в УкраїніПрикметною рисою розвитку тваринництва в Україні в останні десятиліття є ритмічне скорочення поголів’я великої рогатої худоби (ВРХ), що поглиблює галузевий перегин в сільськогосподарському виробництві. Негативна динаміка в поголів’ї ВРХ знаходить своє відображення й в обсягах експорту даної товарної групи.

Україна за сім місяців поточного року експортувала 32,4 тис. голів живої великої рогатої худоби (ВРХ), що на 29,7% менше, ніж за аналогічний період 2020 року.Так, за звітний період, експорт живої ВРХ у грошовому еквіваленті сягнув $17,2 млн, що на 24,2% менше, ніж за аналогічний період минулого року.За січень-липень 2021 року найбільше вітчизняної живої ВРХ купували Узбекистан ($4,2 млн), Ліван ($3,7 млн), Йорданія ($3,3 млн).

Перспективи нарощення поголів’я ВРХ напряму залежать від виваженості державної політики в напрямі підтримки суб’єктів малого та середнього аграрного бізнесу, оскільки великий аграрний бізнес, як правило, орієнтований на виробництво експортоорієнтованої рослинницької продукції. Виняток становлять підприємства, що спеціалізуються на птахівництві.

Економіст

Друкувати
Найбільш популярні матеріали