В Україні зростає популярність небанківського кредитуУ другому кварталі 2021 року ринок небанківських фінансових установ (НФУ) збільшив обсяги операцій та активів. Про це повідомляє пресслужба НБУ.

Ключовими завданнями багатьох фінустанов залишаються приведення діяльності у відповідність до вимог регулятора та поліпшення ефективності роботи.

Триває опрацювання НБУ структур власності НФУ — реєстрація колекторських компаній та робота з розбудови системи гарантування вкладів кредитних спілок.

Кредитні спілки

Активи кредитних спілок зростають помірними темпами. Зростання є нерівномірним і забезпечується значною мірою найбільшими кредитними спілками. Кредитний портфель кредитних спілок зріс за квартал на 4%, обсяги нового кредитування зросли на 11%, зокрема споживчого — на 21%. Якість кредитного портфеля залишається майже незмінною.

Прибуток більшості кредитних спілок зріс завдяки вищому процентному доходу та нижчим витратам на формування резервів. Це підвищило їх платоспроможність та сприяло зменшенню кількості порушників нормативу достатності капіталу.

Фінансові компанії та ломбарди

Активи фінансових компаній у ІІ кварталі збільшилися завдяки зростанню обсягів всіх видів наданих фінансових послуг. Обсяги нових кредитів зросли виключно за рахунок кредитування домогосподарств. Значно збільшився обсяг операцій фінансового лізингу. Після дворічної паузи відбулося зростання операцій з надання гарантій. Обсяги факторингових операцій також дещо зросли, але вони все ще нижчі, ніж торік.

За перше півріччя 2021 року фінансові компанії згенерували рекордні прибутки порівняно з відповідним періодом останніх трьох років.

Обсяг нового кредитування ломбардами в ІI кварталі збільшився на 5% порівняно з попереднім кварталом. Коефіцієнт покриття кредитів заставою зріс до рекордних 133%. Діяльність ломбардів залишається прибутковою.

Друкувати
Найбільш популярні матеріали