Україна почне автоматичний обмін інформацією про фінансові рахункиУкраїна має намір почати автоматичний обмін інформацією про фінансові рахунки в 2023 році, про це повідомляє прес-служба Мінфіну.

За інформацією відомства, в серпні Україна офіційно заявила про намір впровадити міжнародний Стандарт автоматичного обміну інформацією про фінансові рахунки в податкових цілях (далі - CRS Стандарт) в 2023 році.

Цей потужний новий інструмент, який використовується вже більш ніж в 100 юрисдикціях, допоможе Україні отримувати додаткові податкові надходження шляхом виявлення випадків ухилення від сплати податків і сприятиме підвищенню рівня дотримання податкового законодавства.

«Я рада вітати Україну щодо висловлення наміру приєднатися до CRS Стандарту. Глобальний форум буде відслідковувати прогрес країни у виконанні своїх зобов'язань (здійснення перших обмінів інформацією) у вересні 2023 року. Наш секретаріат буде продовжувати надавати допомогу Україні у впровадженні Стандарту і в рішенні будь-яких питань, які можуть виникнути», - зазначила голова Глобального форуму Марія Хосе Гарде.

За даними ОЕСР, в 2019 році 100 податкових адміністрацій здійснили обмін інформацією про 84 млн фінансових рахунків, на яких знаходилися активи на суму близько 10 трлн євро. З кожним роком міжнародна мережа автоматичного обміну розширюється - в 2020 році обмін здійснили 105 країн, а в 2021 році ще 4 країни здійснять свій перший обмін. Україна планує здійснити перші обміни інформацією у вересні 2023 роки за звітний 2022 рік.

Друкувати
Найбільш популярні матеріали