Чи підтримає Верховна Рада українських металургівУряд вимагає від парламенту збільшити ставки ренти на видобуток корисних копалин в Україні, що негативно позначиться на добувній промисловості, котра розпочала показувати зниження оборотів за результатами третього кварталу поточного року.

Так, законопроект №5600 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень», який парламент повинен розглянути 23 вересня, розглянуть на наступний день, заявив перший віце-спікер Верховної Ради, тобто законопроект розглянуть 24 вересня.

«У нас домовленість була, по питанню 5600, оскільки там ще йдуть процедурні питання, воно буде перенесено на наступний день», - заявив Руслан Стефанчук.

17 вересня профільний комітет рекомендував прийняти в другому читанні законопроект №5600. Серед іншого, під час підготовки до другого читання, народні депутати запропонували підтримати збільшення рентної плати за користування радіочастотним ресурсом на 5%, що повинно забезпечити додаткові 100 млн грн надходжень до бюджету. Комітет також підтримав підвищення ставки екологічного податку за розміщення відходів незалежно від класу і рівня їх небезпеки на 10%.

Повідомлялося, що до другого читання депутати подали понад 10 тисяч поправок. Законопроект №5600 називають «антиолігархічній», так як в ньому пропонується підвищити розмір ренти, в тому числі, і на видобуток залізної руди. В Україні видобутком залізної руди займаються близько десяти компаній, практично всі належать олігархам, найбільшу частку в цьому бізнесі посідає Рінат Ахметов - більше 50%.

Друкувати
Найбільш популярні матеріали