Чому економічний крах наближаєтьсяСитуація в національній економіці стає все більш напруженою, що зумовлено як стратегічними прорахунками при формуванні і реалізації державної економічної політики та надмірною корупцією у вищих ешелонах влади, так і впливом кон’юнктури світових сировинних ринків. Окремі провідні вітчизняні економісти небезпідставно прогнозують наближення економічного краху.

Відомий український економіст Олександр Гончаров на своїй сторінці у Facebook зазначає, що реальні доходи переважної більшості українців продовжують падати. В наступному 2022 році «мінімалку» підвищать всього лише на 200 грн (або на 3,3%), а інфляція з цінами на енергоресурси і тарифами ЖКГ злетить до двозначного числа в процентному еквіваленті.

«Чесно скажу, гірше не було, а в українському бізнесі я з 1992 року. Якщо подивитися на активи Нацбанку і грошові агрегати, потім порівняти їх з обсягом кредитів, набраних державою і корпоративним сектором, то побачимо цікаву залежність, як стискалася грошова маса слідом за кон’юнктурою на сировинних ринках і падінням виручки експортерів», – стверджує економіст.

На думку Гончарова, «економічні крахи – це не що інше, як викид негативної енергії. Появу таких вогнищ провокують самі національні еліти політичними конфліктами, масштабною корупцією, війнами і бездарними рішеннями урядів і законодавців».

Уряди Гончарука та Шмигаля навіть за наявності підтримки парламентської монобільшості не змогли сформувати необхідний пакет антикризових заходів, щоб призупинити зубожіння більшості українського населення і сформувати передумови для підвищення його купівельної спроможності. Саме купівельна спроможність – чи не основний фактор активізації ділової активності і виходу на тренд економічного зростання.

Економіст

Друкувати
Найбільш популярні матеріали