НБУ прийдеться запустити друкарський станокЧерез збільшення дефіциту державного бюджету, про який вже заговорила влада, країні доведеться друкувати гривню, що в кінцевому підсумку може обрушити її, вважає економіст Борис Кушнірук.

"Недоотримання коштів по загальному фонду держбюджету за підсумками 2012 року складе 30-35 мільярдів гривень. Плюс ще маємо близько 6 мільярдів недовиконання доходної частини Пенсійного фонду. Це теж треба перекривати за рахунок бюджету, інакше почнуться затримки у виплаті пенсій. В будь-якому випадку уряд і Нацбанк будуть змушені піти на додаткову друк грошей".

За словами економіста, це відбуватиметься за вже напрацьованою в минулі роки схемою: спочатку НБУ надає кредити банкам, вони купують в уряду цінні папери, які потім у них викуповує Нацбанк. А для цього треба йти на пряму емісію.

Кушнірук також додав, що емісія грошей загрожує девальвацією національної валюти. Питання лише в тому, за яких умов це станеться, і наскільки сильно впаде гривня.

Нагадаємо, нещодавно Кабмін запропонував збільшити дефіцит державного бюджету на 7,678 млрд. грн. - до 38,807 млрд. грн. для погашення заборгованості з різниці в тарифах на теплову енергію для населення. При цьому граничний ліміт дефіциту, прописаний в бюджеті-2012 складає 31,13 млрд. грн.

За матеріалами: gazeta.ua

Друкувати
Лихобаба
Група: Гості 9 ноября 2012 09:38
1


«Треба перекривати за рахунок бюджету, інакше почнуться затримки у виплаті пенсій». Что делает фальшивомонетчик, если ему не хватает денег на выпивку и женщин – «делает» деньги. Так почему не взять с него пример законному фальшивомонетчику – правительству . А может быть, следует отказаться от некоторых расходов, например, сократить расходы на содержание министерств и ведомств. Да, мало ли ещё где можно сэкономить хорошему хозяину. А инфляция – это тот же скрытый налог, равномерный и для богатых и бедных. Так почему не ввести прогрессивный налог на доходы. Коммунисты «за», «Свобода» тоже, кажется, «за». Так что задержка за оппозиционной (?) «Батькивщиной» и мощным (?) «Ударом».
Найбільш популярні матеріали