Ряду країн загрожує небезпека через глобальне ослаблення США, - БжезинськийЗбігнєв БЖЕЗИНСЬКИЙ
Ряду країн загрожує небезпека через глобальне ослаблення США.
Грузія перебуватиме під впливом політичного залякування та воєнної агресії Росії. Можливі наслідки: влада Росії над південним «коридором» нафтогазового постачання Європи, можливе посилення тиску на Європу, щоб вона змирилася з політичними цілями Москви; «ефект доміно» в Азербайджані.

Тайвань стане вразливішим перед натиском Китаю та підпаде під чарівність його економічних успіхів. Возз’єднання наблизиться, але на умовах, вигідних швидше для Пекіна. Як наслідок – ризик серйозної конфронтації з Китаєм.

Перед Південною Кореєю постане дилема: змиритися з регіональним пануванням Китаю або зміцнити стосунки з Японією. Це загрожує небезпекою для військово-економічної стабільності на Корейському півострові; кризою довіри Японії та Південної Кореї до існуючих зобов’язань США.

Помітний занепад Америки дасть Росії шанс без жодного ризику реабсорбувати Білорусь: похитнеться безпека Прибалтики, особливо Латвії. У Європи ослабнуть бажання й можливості інтегрувати Україну в західне співтовариство. Це загрожуватиме відродженням імперських амбіцій Росії.

Якщо американські війська будуть спішно виведені з Афганістану, досить імовірні його розпад і суперництво сусідів за вплив. Можливий негативний результат – відродження «Талібану»; індійсько-пакистанська «війна чужими руками»; поява притулку для міжнародного тероризму.

Пакистан може переродитися в державу під управлінням військових, радикальну ісламістську державу з комбінованим військово-ісламістським правлінням або в квазідержаву без центральної влади. Наслідки: польові командири з ядерною зброєю; прихід антизахідного, що має ядерну зброю, уряду типу іранського; регіональна нестабільність у Центральній Азії, причому насильство потенційно виплеснеться до Китаю, Індії та Росії.

Занепад Америки спровокує справжні «тектонічні зрушення», які підірвуть політичну стабільність Ізраїлю, а також «Великого Близького Сходу» в цілому. Це загрожує прямою конфронтацією Ізраїлю або США з Іраном; зростанням ісламістського радикалізму і екстремізму; всесвітньою нафтогазовою кризою; стануть вразливими союзники США в Перській затоці.

Бжезинський закликає США або втілювати в життя нову зовнішньополітичну стратегію, або готуватися до глобальних потрясінь.

www.inopressa.ru, Foreign Policy

Юрій МІЛЬНЕР, засновник російської компанії Digital Sky Technologies
Прогнозується поява «глобального розуму», що складається з усіх людей, об’єднаних комп’ютерами. Цей єдиний розум нікому не належатиме, але буде вільно поширюватися по всьому світу, визначаючи тією чи іншою мірою дії кожної людини. Для підтримки його роботи буде використовуватися близько 20% енергії планети. До цього приведе безпрецедентне зростання кількості користувачів Інтернету. Кількість інформації, що генерується на Землі, також зростатиме. Значення соціальних мереж ставатиме все вагомішим, і вже незабаром вони будуть впливати не лише на інформованість, а й на особисту сферу життя людей.

http://ua.korrespondent.net/business/web/1262565-informacijne-suspilstvo-ruhaetsya-do-globalnogo-rozumu-eksperti

Ерік НАЙМАН, фінансовий експерт, незалежний радник Fibo Group
Я очікую середньорічний курс на рівні 8,5 гривні за долар. Оптимістичний прогноз – 8,2 грн. за долар, а песимістичний – 8,8 грн. до кінця 2012 року.
… 2012 рік може стати роком ренесансу долара США, від якого навряд чи варто чекати обвалу раніше січня–березня 2013. А от євро всерйоз націлилося на 1,20-1,25. Однак величезний обсяг коротких позицій по євро може зіграти злий жарт із продавцями, і його ціни можуть також швидко підскочити до 1,4, але вже десь після березня.
… Нестабільної поведінки можна чекати й від золота. Слідом за зниженням до рівня 1450 доларів за унцію може статися відскік у напрямку довгострокової мети – 2250-2500 доларів за тройську унцію.

http://kp.ua/daily/110112/319274/

Михайло ХАЗІН, економіст, президент консалтингової компанії НЕОКОН, РФ
Криза в Єврозоні є причиною глобального спаду, зниження цін на сировинні ресурси, скорочення обсягів нафтогазового експорту. У 2012 році ціни на нафту і газ зростатимуть, тому що США і Європа для подолання кризових явищ будуть більше друкувати грошей.

http://echo.msk.ru/programs/creditworthiness/837046-echo/#element-text

Друкувати
Найбільш популярні матеріали