• 0
РЕНТНА ПЛАТА ЗА ПРИРОДНИЙ ГАЗ – НЕ ПАНАЦЕЯ ДЛЯ БЮДЖЕТУ
Для багатих на вуглеводневу сировину країн надходження рентної плати за видобуток нафти та природного газу є одним з основних джерел наповнення державних фінансових фондів. Коливання ставок рентної плати, особливо в бік зменшення, може мати для країн із хронічною «голландською хворобою» непередбачувані наслідки. В Україні надходження рентної плати за видобуток вуглеводневої сировини не здійснюють такого вагомого впливу на доходну частину держбюджету, як у багатих на нафту й газ країнах.
Детальніше
  • 0
ДУМКИ З ПРИВОДУ Ерік НАЙМАН, Олександр ГОНЧАРОВ, Олег УСТЕНКО, Віктор СУСЛОВ
Вывод для инвесторов в украинские ОВГЗ: следите за цифрами. Первым сигналом ухудшения ситуации станет рост процентных ставок по размещаемым Минфином ОВГЗ. Сейчас этого нет. Процентные ставки продолжают снижаться.
Детальніше
  • 0
ДЕРЖАВНА БОРГОВА ПІРАМІДА: ЯК ЗМІНЮВАЛАСЯ СИТУАЦІЯ ПРОТЯГОМ 2019 РОКУ
Основна фаза зниження доходності нових випусків ОВДП відбулась у вересні-грудні. Також знизилась і доходність валютних облігацій. Для прикладу: прибутковість випущених у доларах ОВДП зменшилась із 7,34% до 4% річних. Стабілізація фінансової ситуації в Україні забезпечила зниження відношення державного боргу до ВВП станом на 31 жовтня порівняно з початком 2019 року із 61% до 49%.
Детальніше
  • 0
ЧОМУ ДОЛАР ДЕШЕВШАЄ, А ЦІНИ НЕ ЗНИЖУЮТЬСЯ
Однак зміцнення гривні не супроводжується моментальною реакцією більшості ринків щодо зниження цін на товари коротко- та довгострокового користування, оскільки левова частка товарів є імпортними, а їх вартість безпосередньо пов’язана з курсом долара.
Детальніше
  • 0
ХТО БУДЕ ПРИСВОЮВАТИ БУРШТИНОВУ РЕНТУ?
Без належної оцінки впливу на довкілля «легальний» видобуток бурштину може поступово перетворитись у джерело подальшої руйнації агро- та лісоландшафтів і звузити ареал розвитку сільськогосподарського й лісогосподарського виробництва, які є базовими ланками соціально-економічного розвитку поліських областей.
Детальніше
  • 0
ЗЕМЕЛЬНИЙ ЦУГЦВАНГ: З 1 СІЧНЯ 2020 РОКУ ПОЧНУТЬ ПРОДАВАТИ С/Г ЗЕМЛІ?
Оскільки в Україні вже давно сформувався клас спритних земельних спекулянтів, можна передбачити, що вони не втратять можливості скористатися інституціональною пасткою у вітчизняному земельному законодавстві та юридично оформлять ряд угод щодо купівлі-продажу земель сільськогосподарського призначення, які неформально вже укладені.
Детальніше
  • 0
ДЕМОГРАФІЧНІ ВТРАТИ УКРАЇНИ ВНАСЛІДОК ГОЛОДОМОРУ 1932–1933 РОКІВ, ГОЛОДІВ 1921–1923, 1946–1947 РОКІВ
23 листопада 2019 року в Україні відзначається День пам’яті жертв голодоморів. З метою гідного вшанування пам’яті жертв вчиненого комуністичним тоталітарним режимом геноциду Українського народу – Голодомору 1932–1933 років, голодів 1921–1923, 1946–1947 років в Україні Інститут демографії та соціальних досліджень імені М.В. Птухи НАН України інформує про результати наукових досліджень демографічних втрат України.
Детальніше