DataLife Engine > Новини економіки, Агропромисловий комплекс > Аграрії уповільнять темпи зростання

Аграрії уповільнять темпи зростання


11-07-2016, 09:36. Разместил: Ekonomist
Аграрії уповільнять темпи зростанняСкасування податку на додану вартість (ПДВ) в сільському господарстві може ліквідувати єдине джерело зростання української економіки.

Таку думку висловив виконавчий директор Міжнародного фонду Блейзера в Україні Олег Устенко на прес-конференції в інформаційному агентстві ГолосUA.

«Коли прибирали пільговий режим по платникам податку на додану вартість в сільськогосподарському виробництві, практично проігнорували той факт, що наші виробники знаходяться в менш конкурентної позиції в порівнянні з усіма іншими», - повідомив економіст.

За його словами, в США, Канаді, Ізраїлі, Євросоюзі існують прямі або непрямі дотації фермерам, тоді як їхні українські колеги позбулися останніх коштів для розвитку.

При цьому О. Устенко, нагадав, що саме сільське господарство пом'якшило падіння української економіки протягом останніх двох років і продовжувало показувати зростання навіть на тлі загального обвалу.

«Виникає об'єктивний питання: а що буде з українською економікою при такому режимі роботи сільськогосподарського оподаткування», - підсумував експерт.

Нагадаємо, в Україні в 2017 році передбачається зростання ВВП від 1,5% до 3%. Про це заявив перший віце-прем'єр, міністр економічного розвитку і торгівлі України Степан Кубів.

Вернуться назад