DataLife Engine > За кордоном > Німеччина і Австрія очолили рейтинг фінансового благополуччя

Німеччина і Австрія очолили рейтинг фінансового благополуччя


29-11-2019, 11:57. Разместил: Ekonomist
Німеччина і Австрія очолили рейтинг фінансового благополуччяНімеччина і Австрія очолили рейтинг фінансової добробуту в Європі. А Греція і Литва виявилися в кінці списку. Шведська компанія Intrum AB, яка займається збором боргів, провела опитування серед європейців, запитавши у них про їхню здатність вчасно оплачувати рахунки, про свободу від кредитів, заощадженнях і фінансову грамотність.

Як пише Bloomberg, на основі цих даних компанія запустила новий рейтинг «Барометр фінансового благополуччя», до якого увійшли 24 країни. Німеччина і Данія очолили субрейтинг в сфері здатності домогосподарств вчасно оплачувати рахунки.

В цей час Угорщина, Чехія і Естонія виявилися лідерами Європи в свободі від кредитів. Їх громадяни мають найменшу залежність від боргів. У Швеції та Швейцарії живе найбільше громадян, які здатні відкладати гроші щомісяця. У свою чергу, Фінляндія і Великобританія продемонстрували найкращу фінансову грамотність.

Також опитування Intrum виявив деякі інші цікаві факти про європейців. Приблизно 45% споживачів на континенті скаржаться, що їх рахунки ростуть швидше доходів. 43% говорять, що ці занепокоєння погано впливають на їх загальний добробут.

24% європейців позичали гроші або знімали максимальні суми з кредитних карток, щоб оплатити свої рахунки за останні 6 місяців. І цей показник збільшився в 2019 році. У минулому році таких людей в Європі було 20%.

Однак, незважаючи на те, що вартість життя зростає, опитування показало, що 75% споживачів досі вдається заощадити частину зарплати щомісяця. 52% незадоволені сумами, які вони можуть відкласти на потім.

На думку виконавчого директора Intrum Мікаеля Еріксона, опитування виявило, що європейці відчувають «зростання фінансового стресу». На його думку, ключовою проблемою в Європі залишається вкрай низький рівень фінансової грамотності. Всього компанія опитала 24004 людей в 24 країнах Європи. Опитування проводилося у вересні.

Вернуться назад