DataLife Engine > Новини економіки, Банки > Попит на готівкову валюту в Україні розпочав знижуватись

Попит на готівкову валюту в Україні розпочав знижуватись


21-03-2020, 10:21. Разместил: Ekonomist
Попит на готівкову валюту в Україні розпочав знижуватисьЗа підсумками другої трансакції Національного банку України (НБУ) з обміну готівкового євро на безготівковий для підкріплення кас банків заявки подали лише два банки на 6,2 млн євро при оголошеному обсязі в 200 млн євро.

Про це повідомляє прес-служба Національного банку, передає БізнесЦензор.

"В останні дні населення стало менше купувати валюту - як готівкову, так і онлайн. Наприклад, вчора пропозиція і попит населення на валюту були повністю збалансовані", - відзначають в Нацбанку.

Як повідомлялося, напередодні Національний банк провів першу трансакцію з обміну готівкової валюти на безготівкову з оголошеним граничним обсягом в 100 млн євро. Тоді НБУ отримав заявки від 6 банків на 35 млн євро.

Раніше в НБУ констатували, що в останні дні є нестача готівкової валюти в касах банків, пояснивши це підвищеним попитом населення на готівкову валюту.

"При цьому на коррахунках банків зосереджено $ 8 млрд безготівкової валюти, і клієнти можуть вільно переводити свою валюту на свої рахунки, відкриті в інших банках, конвертувати одну безготівкову валюту в іншу. Але через припинення авіаперевезень і закриття кордонів готівкові долари і євро доставляються в Україна з затримкою. з огляду на карантинні заходи, введені країнами світу і України, Національний банк спільно з банками вирішує зазначену проблему ", - підкреслювали в НБУ.

Зокрема, про припинення видачі валюти з кас відділень заявили "Альфа-Банк" і "Укрексімбанк", "Приватбанк" також призупинив продаж готівкової валюти, зберігши можливість виплати депозитів.

Вернуться назад