DataLife Engine > Новини економіки, Банки > В Україні погіршилася фінансова дисципліна позичальників

В Україні погіршилася фінансова дисципліна позичальників


9-06-2020, 08:43. Разместил: Ekonomist
В Україні погіршилася фінансова дисципліна позичальниківУкраїнські мікрофінансові організації (МФО) відзначають збільшення частки прострочених кредитів до 20-70% в їх кредитних портфелях, тоді як в 2019 році середня частка неповернених кредитів була близько 20%, повідомили агентству "Інтерфакс-Україна" в Асоціації фінансових інституцій (АФІ).

За даними АФІ, в період карантину обсяг кредитів, виданих небанківськими фінустановами, скоротився в 2,5-3 рази на тлі зростання ризиків їх неповернення з-за зниження доходів населення.

Асоціація відзначила, що однією з причин неповернення також є заборона на нарахування штрафів і пені за невиконання зобов'язань по сплаті кредитів, додавши з посиланням на фахівців ринку, що за період дії заборони значно погіршилася і без того не ідеальна фінансова дисципліна позичальників.

Як повідомив агентству "Інтерфакс-Україна" директор компанії MyCredit Дмитро Стензя, за період карантину її кредитний портфель також погіршився.

"Це природна ситуація, оскільки частина клієнтів залишилася без стабільного доходу, тому не має можливості виплачувати кредит з об'єктивних причин. Якщо говорити в цифрах - відсоток неповернення збільшився удвічі", - сказав він.

За словами Стензя, паралельно також знизився попит на послуги в сегменті мікрокредитування з огляду на те, що українці стали користуватися накопиченими коштами, більш відповідально підходять до витрат, в тому числі до кредитування.

Як відзначили в АФІ, три з п'яти опитаних компаній запустили програми підтримки клієнтів, зокрема дві з них - реструктуризацію кредитів.

У свою чергу, директор MyCredit сказав, що компанія також запустила програми підтримки з першого місяця введення карантину, в тому числі безоплатне продовження кредиту, три безкоштовних дня для оплати кредиту, оплату заборгованості частинами (реструктуризацію), а також індивідуальні умови погашення.

За даними АФІ, три з п'яти опитаних МФО очікують поліпшення ситуації після закінчення карантину.

"На сьогоднішній день ще рано давати довгострокові прогнози. Чекаємо, поки країна повністю відновиться в робочих процесах, люди вийдуть на роботу, почнуть відновлювати бізнес. При таких обставинах попит на послуги сегмента мікрокредитування повинен вирівнятися і клієнти зможуть повноцінно користуватися нашим сервісом - брати і віддавати позикові кошти", - зазначив Стензя.

Згідно з повідомленням на сайті АФІ з посиланням на директора "ШвідкоГроші" Олександра Холода, українські МФО повернуться до рівня лютого не раніше року, а для повного відновлення їм буде потрібно від півтора до двох років. Він вважає, що ці терміни також відносяться і до якості клієнтів, які користуються послугами швидких позик.

Вернуться назад