DataLife Engine > За кордоном > Глобальна автоматизація праці призведе до зникнення 85 млн робочих місць

Глобальна автоматизація праці призведе до зникнення 85 млн робочих місць


22-10-2020, 14:31. Разместил: Ekonomist
Глобальна автоматизація праці призведе до зникнення 85 млн робочих місцьЧерез впровадження цифрових технологій та автоматизації праці до 2025 року 43% роботодавців планують скоротити число робочих місць, розширити — 34,5%. Такі дані наводяться у доповіді The Future of Jobs 2020 («Майбутнє робочих місць 2020»), підготовленому Всесвітнім економічним форумом (ВЕФ).

Заміна людської праці на автоматизовану призведе до зникнення 85 млн робочих місць, прогнозують автори. Їм на заміну прийдуть 97 млн нових, більш адаптованих до «нових умов поділу праці між людьми, машинами та алгоритмами», як уточнюється в доповіді ВЕФ.

Однак незважаючи на те, що кількість створених робочих місць, за оцінками, перевищить кількість скорочених, темпи приросту сповільняться, припускають експерти. Проблемами на шляху впровадження нових технологій у звіті зазначені прогалини в навичках на місцевому ринку праці, дефіцит фахівців і відсутність необхідних навичок у керівництва. При цьому 41% планує розширити використання підрядників.

Як відзначають автори нещодавнього дослідження ринку праці від grc.ua, кількість пропозицій роботодавців значно збільшилася в жовтні. Хоча зазвичай вересень є найбільш активним місяцем осені на ринку праці.

Кількість вакансій зросла в таких професійних сферах:

домашній персонал (зростання запитів від роботодавців 363% порівняно з першою половиною літа);
страхування (115%);
наука та освіта (104%);
робочий персонал (85%);
безпека (81%).

За галузями зростання активності спостерігається у всіх професійних сферах, крім готельно-туристичних закладів, де кількість вакансій зменшилася на 20%, йдеться в дослідженні.

Вернуться назад