DataLife Engine > Політика > Яке рішення в НАТО прийняли щодо України

Яке рішення в НАТО прийняли щодо України


15-06-2021, 10:29. Разместил: Ekonomist
Яке рішення в НАТО прийняли щодо УкраїниЛідери НАТО схвалили комюніке за підсумками брюссельського саміту Альянсу. Копія документа представлена журналістам.

У цьому рішенні - вперше за останні роки - по Україні прийняті ті ж формулювання, які звучать по Грузії.

"Ми підтверджуємо рішення, прийняте в 2008 році на Бухарестському саміті НАТО, про те, що Україна стане членом Альянсу і при цьому План дій щодо членства (ПДЧ) буде невід'ємною частиною цього процесу", - йдеться в документі. У рішеннях попередніх самітів НАТО не звучало таких формулювань щодо України. За Грузії таке формулювання звучить з 2018 року.

Рішення саміту також закликає Україну рухатися до членства шляхом виконання річних національних програм.

"Річні національні програми під егідою Комісії Україна-НАТО (КУН) залишаються механізмом, за допомогою якого Україна просуває реформи, що стосуються її прагнення до членства в НАТО. Україна повинна повною мірою використовувати всі інструменти, доступні в рамках КУН, для досягнення своєї мети - впровадження принципів і стандартів НАТО ", - йдеться в комюніке саміту.

Спільне рішення союзників також закликає Україну проводити подальші "широкомасштабні, стійкі і безповоротні реформи", як в секторі безпеки і оборони, так і в інших сферах. У рішенні, зокрема, коротко згадана потреба "поваги до меншин". Ця вимога, як відомо, послідовно висуває Угорщина, втім, в даному рішенні немає деталізації, на якій Будапешт наполягав раніше.

Також Альянс наголошує, що Партнерство розширених можливостей (Enhanced Opportunities Partner, EOP), яке Україна отримала в 2020 році, "додає імпульсу нашій і без того амбітній співпраці і просуває подальшу (військову) взаємосумісність".

Вернуться назад