DataLife Engine > Новини економіки > Чи вистачить Україні газу на опалювальний сезон

Чи вистачить Україні газу на опалювальний сезон


6-09-2021, 09:08. Разместил: Ekonomist
Чи вистачить Україні газу на опалювальний сезонСтаном на 1 вересня в українських підземних сховищах (ПСГ) накопичили більше 18 млрд кубометрів газу - це майже 60% від загальної місткості ПСГ, що відповідає середньому рівні наповненості газосховищ Європи.

Про це повідомляє прес-служба Нафтогазу.

"Ми готуємося до опалювального сезону, зокрема, продовжуємо імпортувати газ. За нашим внутрішнім планом запаси газу повинні бути ще більше", - зазначив глава правління НАК "Нафтогаз України" Юрій Вітренко.

Зараз в українських ПСГ в режимі "митний склад" зберігається 3,3 млрд кубометрів газу, що належить іноземним трейдерам і приватним компаніям-резидентам.

"Є певні побоювання, пов'язані з можливим реекспортом газу, що належить нерезидентам. Можу заспокоїти: за чотири місяці сезону закачування-2021 нерезиденти реекспортували 0,06 млрд куб. м. Всі інші запаси або реалізовані на українському ринку, або залишаються в ПСГ", - сказав т.в.о. генерального директора "Укртрансгазу" Сергій Перелома.

В українських підземних сховищах накопичили більше 17,5 млрд кубометрів газу, до початку опалювального сезону планують накопичити більше 19 млрд кубометрів газу.

В українські підземні сховища за станом на 15 серпня 2021 року закачано 17,6 млрд кубометрів газу - сховища заповнені на 56,9% від проектної потужності.

Станом на 29 червня запаси газу в підземних сховищах АТ "Укртрансгаз" становили 16 млрд куб. м, що на 5% (на 0,9 млрд куб. м) вище показника, який був на початку сезону закачування газу.

Україна почала імпорт газу для закачування в підземні газосховища, імпорт з початку місяця склав 15,7 млн кубометрів.

До наступного опалювального сезону (2021/2022) Україна планує збільшити запаси газу в сховищах не менше ніж до 17 млрд кубометрів.

Кабмін на засіданні 9 червня схвалив план підготовки до наступного опалювального сезону.

За словами прем'єра Дениса Шмигаля, зараз в українських підземних газових сховищах майже 16 млрд кубічних метрів газу, і триває його закачування, "щоб опалювальний сезон пройшов безперебійно і спокійно".

Вернуться назад